Hertha BSC, unutulmaz bir basın toplantısından iki gün sonra Paderborn'daki maçı çekiyor

Kemal

New member
Hertha BSC, 2. Bundesliga'da kısa süreli başarı serisini sürdürdü ve bu sezon ilk kez en az bir gün altıncı sıraya yükseldi. Berlinliler Cuma günü SC Paderborn'a karşı 2-1'lik yenilgiden 3-2'lik (1-1) galibiyetle döndü. Konuk ekibin galibiyet golünü, son beş maçtaki yedinci golünü atan Haris Tabakoviç (90. dakikada) kaydetti. Uzun süredir üstünlüğünü sürdüren ev sahibi takım, üst üste beşinci maçında da galibiyetsiz kaldı.

Pal Dardai basın toplantısında ayrılışını savundu

Maç başlamadan önce Pal Dardai, iki gün önce düzenlediği basın toplantısında unutulmaz ayrılışını hararetle savundu. Sky mikrofonunda konuşan 48 yaşındaki oyuncu, “Yarın ve ertesi gün de aynı şeyi yapardım” dedi: “Gerçekleri yayan insanlarla konuşmuyorum. Ben böyle büyüdüm. Birisi Hertha'nın hiçbir kavramı olmadığını yazarsa bu aşağılayıcı olur.”

Spor direktörü Benjamin Weber de maç öncesinde düzenlediği basın toplantısında olayla ilgili konuştu ve olaydan sonra Dardai ile şirket içi bir görüşme yapıldığını Sky'a doğruladı. “Elbette bu haber onu rahatsız etti. Hertha yetkilisi, “Bunun üzerinde çalıştık ve şirket içinde tartıştık” dedi. Dardai, kulüp yönetimine şunları söylediğini vurguladı: “Bu Pal, ben buyum ve böyle kalacağım.”

Dardai, Paderborn'daki maç için takımında üç değişiklik yaptı. Ancak cesur ev sahibi takım, Raphael Obermair'in (16. dakika) ince açılı serbest vuruşu sayesinde erkenden öne geçti. Ancak Berlinliler, Aymen Barkok (17.) sayesinde neredeyse eşitliği sağlamayı başardı. Visar Musli, 60. dakikada ev sahibi takım adına skoru 2-1 yaptı, ardından Bilal Hüseyin (84.) Haber kontrolünde eşitliği sağladı ve Tabakoviç galibiyet golünü attı. Paderbornlu Calvin Brackelmann (11.) ve golcü Musliu (36.) da şanssızdı ve ikisi de üst direğe çarptı.