“Hayatımın yarısını bu kulübe adadım”

Kemal

New member
Bundesliga futbol takımı Borussia Dortmund ve uzun süredir kaptanlığını yapan Marco Reus, yaz aylarında kendi yollarına gidiyor. Şampiyonlar Ligi yarı finalistinin Cuma günü açıkladığı gibi, her iki taraf da süresi dolan sözleşmeyi uzatmama konusunda anlaşmıştı. Gençliğinde Dortmund'da forma giyen Reus, 2012 yılında Borussia Mönchengladbach'tan Ruhr bölgesine döndü ve BVB'de toplam 21 yıldan fazla süre geçirdi.

“Hayatımın yarısını bu kulübe adadım, birçok iniş ve çıkış yaşadım ama bence daha çok inişler yaşadım. Kulüp ve ben sözleşmeyi uzatmama kararına vardık. Bu beni inanılmaz derecede gururlandırdı, bu kulüpte bu kadar uzun yıllar oynadığım için inanılmaz derecede minnettarım” dedi Reus bir Haber mesajında.

Günaydın Berlin
Bülten

Kayıt olduğunuz için teşekkürler.
E-postayla bir onay alacaksınız.

Borussia ile iki kez DFB Kupası'nı kazandı

Karar, Dortmund'un önümüzdeki Salı günü (21.00, Prime Video) Paris St. Germain'de yarı final rövanş maçına 1-0 önde çıkacağı Şampiyonlar Ligi açısından da önemliydi. Wembley'e gitmek istiyoruz, kupayı Dortmund'a getirmek istiyoruz. İşte bu yüzden kararın verilmiş olması ve meselenin bitmiş olması çok önemli. Ve hepimiz bu büyük hedefe odaklanmalıyız” dedi Reus.

34 yaşındaki oyuncu, BVB ile iki kez (2017 ve 2021) DFB Kupası'nı kazandı, 2013'te birinci sınıf finaline ulaştı ve 2018'den 2023'e kadar kulübü kaptan olarak yönetti. BVB genel müdürü Hans-Joachim Watzke, Reus'u şu şekilde övdü: ” Bu kulübün en büyük oyuncularından biri”. Ona “kalbimin derinliklerinden geleceği için en iyisini diliyor. Profesyonel kariyerinin ardından BVB'ye döneceğini umuyoruz çünkü Dortmund'da onu bekleyen pek çok heyecan verici görev var.”