Gökçek’i Arınç’la tartışması yüzünden mi yayına çıkardı? Ahmet Hakan’dan tenkitlere karşılık

celikci

New member
Gökçek’i Arınç’la tartışması yüzünden mi yayına çıkardı? Ahmet Hakan’dan tenkitlere karşılık
Eski TBMM Lideri Bülent Arınç, “Beni fazla zorlamasınlar” sözü sebebiyle kendisini köşe yazısına taşıyan Ahmet Hakan için fazlaca sert bir yazı yayınlamıştı. Yazıya “Bak Aslanım” diyerek başlayan Arınç, yazısının bir kısmında “Patronlarının himmeti ile geldiğin son noktada basın ömrümüzün en esaslı gazetelerinden birini tam bir magazin ve bulvar gazetesi haline getirdin. Seninle yaşamak zorunda olduğu için acısı her fotoğrafında yüzünden okunan kedin Sekter’e dahi acıyorum” demişti.

TOPLUMSAL MEDYADA ELEŞTİRİLDİ

Moderatörlüğünü yaptığı Tarafsız Bölge programında bu akşam Melih Gökçek‘i konuk eden Ahmet Hakan, toplumsal medyada “Melih Gökçek’i Bülent Arınç’ın düşmanı diye mi çıkardın?” reaksiyonlarına maruz kaldı.

“BİZ BUNU 10 GÜN EVVEL PLANLADIK”

Program sürdüğü sırada bu tenkitlere canlı yayında karşılık veren Ahmet Hakan şunları söylemiş oldu:

“Herkes bir şey söylüyor, Melih Gökçek taraftarları bana kızıyor. Ya işte niçin sıkıştırıyorsun bu kadar falan diye. Kimileri şey diyor, bu Ahmet Hakan Bülent Arınç bugün ona sert bir şey yazdı, o da tuttu Bülent Arınç’ın düşmanı Melih Gökçek’i çıkartarak ona bilmem ne yapmak istedi.

Ya kardeşim, biz bunu kaç gün evvel planladık? 10 gün oldu. Hayır şey olsa, ya Melih beyefendi konuşun Arınç’a çakın desek, buna çanak tutsak eyvallah. Lakin bu biçimde bir şey yok. O denli şahsi polemiklerle buradaki programı birbirine karıştırmayız. “

BÜLENT ARINÇ NE DEMİŞTİ?

İşte Arınç’ın Ahmet Hakan’a yönelik dikkat çeken tabirler kullandığı o açıklaması;

“Bak aslanım! Sen Yeşil Camii Kur’an Kursu’nda talebeydin. Ben Erbakan Hocamın Manisa Vilayet Lideriydim. Sen tahminen daha üniversitede bile değildin. Ben Refah Partisi için DGM’de yargılanıyordum. Sen Kanal 7’deydin; öteki bir adamdın. Ben senin her akşam ısrarla programına davet ettiğin Refah Partisi Manisa Milletvekiliydim; daha sonra da Küme Başkanvekili oldum. Sen bir daha Kanal 7’deyken, bizler ise AK Partiyi kurduk ve iktidara taşıdık. Ben de AK Parti’nin birinci TBMM lideri oldum. daha sonra sen kimi varoluşsal sancılar çektin, dönüşüm geçirdin. İnsanların fikirleri değişir ve dönüşür; bunu yadırgamam. Sen dönüştüğün vakit içinderda ben Başbakan Yardımcısıydım.

“DALINDAN KOPAN YAPRAK MİSALİ RÜZGARA NAZARAN SAVRULDUN”

daha sonra sen dönüşmekten birkaç adım öteye geçtin, kolundan kopan yaprak misali rüzgara bakılırsa savruldun… Nazım Hikmet’in dediği üzere “Günde on kaat, bir çift rugan pabuç, sıcak bir döşek ve üç yüz papellik rahat için…” hoş günlerini sattın.

“MERHUM MÜFTÜ BABANIN KEMİKLERİNİ SIZLATTIN”

Ben siyaseti tepede bıraktım. Sen ise yaşadığın savrulma kararı tüm pahalar bütününü kaybederek merhum müftü babanın dahi kemiklerini sızlattın. O denli ki seninle yaşamak zorunda olduğu için acısı her fotoğrafında yüzünden okunan kedin Sekter’e dahi acıyorum.

“EN ESASLI GAZETELERDEN BİRİNİ BULVAR GAZETESİ HALİNE GETİRDİN”

İşverenlerinin himmeti ile geldiğin son noktada basın ömrümüzün en esaslı gazetelerinden birini tam bir magazin ve bulvar gazetesi haline getirdin. Şayet siyasi varlığımı yalnızca ve yalnızca Sayın Cumhurbaşkanına borçlu olduğumu ve üstte yazdıklarımın gerçek olmadığını düşünüyorsan 40 yıllık dava arkadaşım Recep Tayyip Erdoğan’a artık kabul gördüğün uçakta şahsen kendin sor.

“GÜNDEMİ BELİRLEYEN BİRİNİN BU TÜRLÜ SIKINTILARI OLUR MU?”

Şayet olur da bu soruyu sormanın senin haddini aşacağını düşünüyorsan, sorunu -sen dahil olmak üzere-yöneticiliğini yaptığın gazetenin biroldukça çalışanına WhatsApp’tan talimat verenler üzerinden sor! bundan evvelki yazında da benim tek kederimin “dikkate alınmak” olduğunu söylemiştin. Bugün dahi her cümlesi ve konuşması gündemi belirleyen birinin bu biçimde bir kaygısı olabilir mi? Asıl senin tek sıkıntısının muhatap alınmak olduğu epeyce aşikâr.

“SENİ BİRİNCİ VE SON SEFER UYARIYORUM”

Bugüne kadar aile fertlerimi teker teker gaye alan ve kişilik haklarıma saldıran çeşitli hadsizliklerin karşısında suküt ettim. Beni içtenlikle eleştiren herkese hürmet duyarım ancak sen istihza ediyor; hakaret etmek istiyorsun. Bu hadsizliklerine son vermen için öbürleri üzere kapalı kapılar gerisinde değil, kamuoyunun gözü önünde seni birinci ve son kere muhatap alıyor ve uyarıyorum. Sonsöz: Ne vakit Ahmet Kaya’nın Entel Maganda müziğini dinlesem seni anımsarım.

Son Dakika Haberleri