Gesa Felicitas Krause gümüş madalyasıyla kendini kazanan gibi hissediyor

Kemal

New member
Uzun bir gecenin ve Fransız Atletizm Federasyonu'nun itirazının ardından Pazar akşamı geç saatlerde her şey seyircilerin gerçek zamanlı olarak görebilmesine döndü: 3000 metre engellide bitiş çizgisini ikinci sırada geçen koşucu Gesa Felicitas Krause, Roma'da düzenlenen Avrupa Atletizm Şampiyonası'nda gümüş madalya kazanmıştı.

Ancak bunun doğrulanması ancak saatler sonra geldi ve bu onun için bir rahatlama oldu. Pazartesi günü Krause, “Benim için duygusal bir inişli çıkışlı yolculuktu. Sonucun şu anda bu şekilde olmasından ve sportif yönün öncelikli olmasından mutluyum” dedi.

Günaydın Berlin
Bülten

Kayıt olduğunuz için teşekkürler.
E-postayla bir onay alacaksınız.

Alice Finot başlangıçta diskalifiye edildi

Bu arada Krause, 2016 Amsterdam ve 2018 Berlin'den sonra üçüncü Avrupa Şampiyonasını kazanmış gibi görünüyordu. Ancak diğer iki şampiyonanın aksine bunun nedeni bitiş çizgisini en hızlı geçen kişi olması değildi. Hayır, 31 yaşındaki oyuncu, Roma'daki yine oldukça boş olan Olimpiyat Stadı'ndaki son koşudan birkaç dakika sonra söylentilere göre, spor galibinin diskalifiye edilmesinden faydalanacaktı. Fransız kadın Alice Finot, Haber görüntülerinde de görüldüğü üzere hendeği geçtikten sonra pistten ayrılmıştı. Resmi açıklamaya göre iç şeride tekrar tekrar girmesi nedeniyle hakem tarafından diskalifiye edildi ve Krause geçici olarak Avrupa şampiyonu oldu.

Bu, sporun çıkarına değil (Finot bir avantaj elde etmemişti), her şeyden önce Almanların çıkarına olurdu. Alman Atletizm Birliği'nden yapılan açıklamada Krause'un, “İkinci oldum, Alice Finot altın madalyayı hak etti” dedi. “Burada bir madalya kazanmak istedim. Bu gümüş ve bundan çok ama çok mutluyum.”

Kızı doğmadan önce bunu söylememiş olabilir ama bir yıllık doğum izninin ardından dünyaya biraz farklı gözlerle bakıyor. Krause, evdeki ARD mikrofonu üzerinden bir yaşındaki kızına “Lola, annen seni seviyor” diye seslendi. O sırada diskalifiye hakkında hiçbir şey bilmiyordu ve kendisinden ve yarışın sonucundan memnundu.

Krause, “Kızımın büyümesini izlemek ve aynı zamanda bugünkü gibi bir hayalin peşinden koşmak hayatımın en güzel yılıydı” dedi. “Geçmişim göz önüne alındığında, bu bir zafer gibi.” Pazartesi akşamı kendisine altın renginde parlayan gümüş madalya takdim edildi.