Foxes Berlin Avrupa Ligi Şampiyonu

Kemal

New member
Ev
Spor Dalları
Üçüncü şaka: Tilkiler Berlin Avrupa Ligi şampiyonu

Berlin hentbolcuları üçüncü kez bir Avrupa Kupası kazandı. Final Four finalinde Jaron Siewert’in takımı BM Granollers’ı 36-31 mağlup etti.

Tilkiler, Avrupa Ligi’ndeki zaferlerini kutluyor.PanoramaC/imago

Foxes Berlin hentbolcuları son dakikada birbirine sarıldı. Oyuncu değişikliği sırasının arkasındaki sorumlular, tic-tac-toe oyununda üç şişman kızıl tilki kafası olan kazanan gömlekleri çoktan giymişlerdi. Başkent, kulüp tarihinde üçüncü kez bir Avrupa Kupası’nda galibiyet elde etti. 2015 ve 2018’de EHF Kupası’nda alınan başarıların ardından Pazar günü Avrupa Ligi’ndeki galibiyet eklendi. Flensburg’daki Final Four finalinde teknik direktör Jaron Siewert’in takımı İspanyol temsilcisi BM Granollers’a karşı 36:31 (16:12) kazandı.

29 yaşındaki tek Siewert, “Kulüp için büyük bir unvan,” dedi: “Benim için çok şey ifade ediyor. Ben genç bir teknik direktörüm ve kariyerimin henüz başındayım.” Final haftasonunun en değerli oyuncusu seçilen Fabian Wiede, “Beş yıl sonra kupayı Berlin’e geri getirdiğimiz için çok mutluyuz.”

Kaleci Milosavljev daha fazla şampiyonluk istiyor

Fabian Wiede ve Mathias Gidsel’de, Foxes koçu iki solak oyuncunun Berlin geri sahasına gitmesini emretmişti. Bundesliga takımı hızla 3:1 öne geçti (7. dakika). Final yolunda Fisch Auf Göppingen ve SG Flensburg-Handewitt’i eleyen Katalanlar karşı koydu ve 6:4’e (14.) yükseldi.

Momentum hızla Bundesliga üçüncü tarafına geri döndü. 20:13 (34.) molasının hemen ardından 4:1’lik bir seri ile Berlin, son düdüğe kadar artık tehlikede olmayan rahat bir liderlik yarattı.

Maçtan sonra düzenlediği basın toplantısında Siewert, “İlk yarıda sorunlar yaşadık” dedi. Eylemlerde önemli ölçüde daha fazla hız ile zaferin anahtarı bulundu. “Bu benim Berlin’deki ilk şampiyonluğum. On kurtarışla galibiyette büyük rol oynayan Foxes kalecisi Dejan Milosavljev, “Umarım birkaç tane daha takip eder,” dedi. 41. yarışmada bir Alman kulübünün 26. galibiyetinde Berlin’in en iyi atıcısı, sekiz golle Lasse Andersson oldu.