Darbeci Terzi’yi savunup şehit Halisdemir’e hakaretler savuran GÜZEL Partili Sarıtaşlı’dan skandal savunma: Tanımıyordum

Leyla

Global Mod
Global Mod
ÂLÂ Parti Tokat Vilayet Lider Yardımcısı Uğur Songül Sarıtaşlı, toplumsal medya hesabından yaptığı paylaşımda, FETÖ’cü darbeci Semih Terzi’ye sahip çıkmıştı.

Sarıtaşlı, Terzi’yi vurarak darbe teşebbüsünün seyrini değiştiren ve sonrasındasında şehit düşen 15 Temmuz Kahramanı Astsubay Ömer Halisdemir’e “asıl darbeci” demişti.

Sarıtaşlı paylaşımının akabinde Tokat’ta Türk Ceza Kanunu’nun 215’nci unsuruna göre kabahati ve hatalıyı övme hatasından gözaltına alınmıştı.

“Halisdemir’i tanımam, yaptığımdan dolayı pişmanım”

Sarıtaşlı birinci tabirinde, “2016 yılında darbe teşebbüsü olduğundan beri yazılı ve görsel medyayı yakından takip ederek darbeyle ilgili her türlü haberi okudum. Bir sürü bilgi kirliliği olduğunu gördüğümden dolayı ‘Semih Terzi’nin bilakis asıl darbecinin Halis Demir olduğunu biliyorsunuz dimi’ biçimindeki yorumu yaptım. Semih Terzi isimli şahsı da tanımam Halis Demir isimli şahsı da tanımam. Yaptığım yorumdan dolayı pişmanlık duyup evvel yapmış olduğum twit paylaşımımı sildim. çabucak sonrasındada hesabımı kapattım. 24 yıldır faal olarak siyaset yapıyorum, birinci kere bu biçimde bir yanılgı yaptım” halinde konuştu.