Daha bir hafta evvel baba olmuştu! Gözü dönen kayınpeder gözünü kırpmadan damadını öldürdü

celikci

New member
Daha bir hafta evvel baba olmuştu! Gözü dönen kayınpeder gözünü kırpmadan damadını öldürdü
Küçükçekmece İnönü Mahallesi’nde 21 Eylül Çarşamba günü akşam saatlerinde Turhan Ketenci, damadı Volkan Çubukcu’yu kalbinden bıçaklayarak öldürdü. Teze göre, Ketenci torunu doğduktan bir hafta daha sonra kızını görmeye gitti. Kapıyı damadı açınca ortalarında tartışma yaşandı. Ketenci, sık sık kızına yakıştıramadığını lisana getirdiği damadı Volkan Çubukçu’ya bıçakla saldırdı. Damadını kalbinden bıçaklayan Ketenci, rahat hallerle olay yerinden ayrıldı. İhbar üzerine olay yerine polis ve sıhhat takımları sevk edildi. Çubukçu sıhhat takımlarının müdahalelerine karşın hayatını kaybetti. Gözaltına alınan Turhan Ketenci, çıkarıldığı mahkeme tarafınca tutuklandı. Damat Volkan Çubukcu’nun cenazesi 23 Eylül Cuma günü Bartın Ulus’ta defnedildi.

“ANNEME KÜFRETTİ, ELİNİ BELİNE GÖTÜRÜNCE SİLAHI VAR SANDIM”

Küçükçekmece Cumhuriyet Başsavcılığı cinayetle ilgili soruşturma başlattı. Ketenci, savcılıkta alınan tabirinde olay günü dünürünün konutuna gittiğini, burada karşılaştığı damadıyla kelamlı tartışma yaşadıklarını, annesine küfredince epey sonlandığını öne sürdü. Kızının kaçarak evlenmesi niçiniyle damadıyla içinde hasımlık olduğunu, çeyiz için aldığı beyaz eşyanın markasıyla ilgili bile sorun çıkardığını söyleyen Ketenci, tartışma sırasında elini beline gdolayınce silahı olduğunu düşünerek, yanında taşıdığı ekmek bıçağını kendisini savunma hedefiyle kullandığını tez etti. Ketenci ‘Kasten öldürme’ suçlamasıyla, tutuklanma talebiyle sevk edildiği mahkeme tarafınca tutuklandı. Birinci tespitlere göre damat Volkan Çubukçu’nun kalbinden ve bacağından aldığı bıçak darbeleriyle öldüğü belirtilirken, soruşturmada otopsi raporlarının beklendiği, şahit tabirleri alındıktan daha sonra iddianamenin hazırlanacağı öğrenildi.

KAYINPEDERİN MESKENE GELİŞİ GÜVENLİK KAMERASINA YANSIDI

Damadı ile tartışma yaşadığı ve kendini savunmak için bıçak kullandığını tabir eden Turhan Ketenci’nin olayın yaşandığı gün, damadının meskenine gelişine ilişkin güvenlik kamerası manzaraları ortaya çıktı. Binanın önüne yanaşan arabadan inen Turhan Ketenci’nin direkt binaya yöneldiği, bu sırada ise arabası öbür bir kişinin park ettiği görüldü. Binaya giren Turhan Ketenci, bir dakika geçmeden yine arabaya dönerek buradan ayrıldı.

“CANLI SİNEK BİLE BIRAKMAM DİYE TEHDİT ETTİ”

Kayınpederi tarafınca bıçaklanarak öldürülen Volkan Çubukcu’nun acılı ailesi o gece yaşananları anlattı. Volkan Çubukçu’nun eşi Meral Çubukçu, “Volkan ile biz epey öncesinden birebir yerde çalışıyorduk. Babam da orada çalışıyordu. bu biçimdelardan beri Volkan’ı sevmiyormuş. İşten çıkınca yollarımız ayrılmıştı. bir süre daha sonra tekrar yollarımız kesişti, sevdik birbirimizi. Babam muhakkak istemediğini söylemiş oldu. Volkan’ı sevdiğimi ve istemeye geleceklerini belirttim. ‘Kesinlikle gelmesinler’ dedi babam. ‘Çoban olsa kabul ederim lakin onu kabul etmem’ dedi. Ben de sevdiğimi belirttim. daha sonra biz kendi ortamızda nikah kıyıp düğün yaptık. En başından beri yalnızca babam karşı çıkıyordu. Evlendikten daha sonra aramız bozulunca babamla tekrar barışmak için ortaya aile dostlarımızı soktuk. Barıştıktan daha sonra babamın isteğiyle ikinci düğünümüzü yaptık ve her şey olağana döndü. çabucak sonrasında eşimin sigiçinden sakalından her şeyinden rahatsız olmaya başladı. çabucak sonrasında ben de oradayken kayınbabamın konutuna geldi ve ‘canlı sinek bile bırakmam’ diye tehdit etti. Yetkililerden bu mevzu hakkında yardım istiyorum. Ona yardım edenlerin kim olduğunun bulunmasını istiyorum. Onların da ceza almasını istiyorum” dedi.

“BEBEĞİN DOĞUMUNA GELDİ HASTANEYE, HİÇBİR KASVET YOKTU”

Gözyaşlarına hakim olamayan Volkan Çubukcu’nun annesi Satiye Çubukcu, “Çok hoştu, ortalarında hiç bir kahır yoktu. Bebeğin doğumuna geldi hastaneye, hiç bir kahır yoktu. Hiç olmadık şeylerden çocuğuma gıcık olmuş. Gelinimle de ortalarında hiç bir kahır yoktu. Annesi olsun babası olsun ailecek çocuğumun memnunluğunu kıskandılar. O gece amacında tahminen de ben vardım. Ben bu vicdan azabıyla yaşayamıyorum, adalete güveniyorum. Bu adamın sonuna kadar cezalandırılmasını istiyorum. O gece yanında bulunup yardım eden insanların bir an evvel bulunmasını istiyorum. Benim bir oğlum daha var, ben onu da kaybetmek istemiyorum. Ben bir anneyim ciğerim yanıyor. Adaletin onun peşini bırakmayacağına inanıyorum” diye konuştu.

“ÇOBAN ALSAYDI KIZIMI BU ALMASAYDI”

Baba Mustafa Çubukcu ise, “Oğlumu, kayınpederi kapının önünde geldi, katletti. Katletmeden bir gün evvel kayınpederi, ‘ben bu çocuğun sakalından ve konuşmasından hoşlanmıyorum. Uyar, ben bu tıp davranışları sevmiyorum. Keşke çoban alsaydı kızımı da bu almasaydı’ diyor. Son vakit içinderda da daima ‘seni de öldürürüm o çocuğu da öldürürüm’ diye kızının telefonuna bildiriler atıyormuş. ‘Ben raporluyum, sizi öldürürsem ben ceza falan almıyorum. 5-6 ay yatarım, 7’nci ayı yatmam bile’ diye bir gün evvelce söylemiş oldu” halinde tezlerde bulundu.

Volkan Çubukcu’nun kardeşi Murat Çubukcu, “İşten gelmiştim, istirahat etmek için odama geçtim. Yaklaşık 40 dakika daha sonra bağırış sesleri duydum. Abimin yere düştüğünü gördüm, kanaması vardı. Bağırıyordu abim meskenin ortasında, ‘babam beni bıçakladı’ diye. Çabucak otomobile bindirip hastaneye götürdük. Hastanede öldüğü anlaşıldı. Son kelamlarında abim, kayınpederinin onu öldürdüğünü söylüyor. Canımız yandı, ciğerimiz söndü. Bir bıçak tüm ailemize girdi. Hatalıların en ağır biçimde cezalandırılmasını istiyoruz” tabirlerini kullandı.

Kaynak: Demirören Haber Ajansı / Aktüel