Cumhurbaşkanı Erdoğan’dan memurlara davet: Sakın ola oyuna gelmeyin kimse kılınıza dokunamaz

Leyla

Global Mod
Global Mod
Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, AK Parti Eskişehir Genişletilmiş Vilayet Müşavere Toplantısı’nda konuştu.

Erdoğan’ın açıklamalarından satır başlıkları şu biçimde:

Biz bugünlere büyük ve kuvvetli Türkiye sevdasına gönül veren isimsiz kahramanların fedakarlıklarıyla geldik.

Bizim yolumuz Yunan’a kök söktüren Eskişehirli şehit ve gazilerimizin yoludur.

19 yılda karşılaştığımız kaç badireyi nasıl atlattıysak, Cumhuriyetimizin 100’üncü yılını kutlayacağımız 2023 limanına ülkemizin inşallah selamete kavuşturacağız.

Huzurun teminatı Cumhur İttifakı’dır.

Bu hafta 4 günlük bir Afrika ziyareti gerçekleştirdik. Angola’da, Togo’da ülkelerimiz içinde verimli görüşmeler yaptık. Togo’da komşu ülkeleri davet ederek Burkino Faso ile orada görüşme yaptık. Togo’da yaptığımız görüşme ve Nijerya’da yaptığımız görüşmelerde biroldukca alanda değerli kararlar aldık.

Buralar bizdilk evvel tanınmayan bilinmeyen yerlerdi. Bugün kıtanın her yerinde Türk mamüllerinin Türk şirketlerinin yardım elini uzatan STK’ları görüyor ve iftihar ediyorum.

“Batı bize insanlık dersi veremez”

Aklını Türkiye düşmanlarına kiralamış kimi bölümlerin attığımız bu adımlardan rahatsız olduklarını biliyoruz. ömründe hiç ticaret yapmamı eser alıp satmamış bu kifayetsizler Türkiye’nin Afrika’da ne işi var diyor. Tıpkı soruyu Türkiye’deki tescilli sömürgeciler de soruyor. Afrika’daki kendi kanlı ve katliamcı geçmişleriyle yüzleşmek istemeyenleri biz muhattap almıyoruz. Avrupa, Fransa bize insanlık dersi veremezler. Evvel Türkiye’den öğrenmeleri lazım.

“Biz eserlerimizle konuşuyoruz”

Ana muhalefet CHP… Eskişehir’de yaptıkları hangi eser var? Bunlardan kucak kucak nasihat dinlersiniz. Daima söylüyorum ya Ziya Paşa’nın kelamını: Eşek ölür kalır semeri insan ölür kalır yapıtı… Biz eserlerimizle konuşuyoruz. Gelirken kent hastanesinin önünden geçtik. Biz buyuz işte. Devasa Eskişehir Kent Hastanesi. Hamd olsun… Bugün millet bahçesinin açılışını yapacağız.

Erdoğan’dan memurlara davet

Muhalefetin pervasızlıkları ve provokasyonları artıyor. Palavra terörü estiriyorlar. Her yola başvuruyorlar. Evvel sığınmacılarla ilgili, daha sonra da yurtlar üzerinden üniversite gençliğimizi provoke etmeye çalıştılar. daha sonra polisler, öğretmenleri tehdit ettiler. Sen kimsin benim memurumu tehdit ediyorsun. Memuruma sesleniyorum: Sakın ola bu oyuna gelmeyin. İşinizi yanlışsız yaptığınız surece kimse kılınıza dokunamaz.