Cumhurbaşkanı Erdoğan: Savunma sanayiinde Türkiye Şampiyonlar Ligi’nde

Leyla

Global Mod
Global Mod
Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın açıklamalarından satır başlıkları;

Savunma sanayiinde Türkiye, Şampiyonlar Ligi’nde 20. yıl üzere kısa bir müddetde büyük bir muvaffakiyet öyküsü yazdık. Savunma sanayii ihracatını dolara çıkaracağımıza inanıyorum.

İHA’ların üretimi ve satışı konusunda dünyanın birinci 3-4 ülkesi içinde yer alıyoruz.

Enerjide Karadeniz’de keşfettiğimiz 540 milyar metreküplük doğalgazla yeni bir devri başlattık.

Togg ile 60 yıllık hayali gerçekleştiriyoruz.

Petrolle ilgili müjdeli haberler geliyor, üretimi günlük 100 bin varile çıkartmayı planlıyoruz.

Toplam 248 milyon dolar savunma sanayi ihracatı yapabiliyorken, inşallah bu sene 4 milyar doları aşacağına inanıyorum.

Togg tesisine gelmeyip binlerce kilometre öteye hamburger yemeye giden vizontele muhalefetini kendi haline bırakıyorum.

İnşallah birkaç ay ortasında Türkiye’nin ve Türk endüstrisinin gurur vesilesi olacak TOGG’u yollarda görmeye başlıyoruz.

İhracat, büyüme ve istihdam sayılarında olumlu bilgileri görüyoruz.

Düşük faiz siyasetimizin enflasyon üstündeki olumlu tesirlerini yakında daha kuvvetli hissedeceğiz.

Salgında ekonomik büyümesini istikrarlı bir biçimde sürdüren sayılı ülkelerdeniz.

Katma bedel üreten, markalı, özgün dizaynlı, inovatif eserlerle uzunluk gösteren bir ülke olmamız önünde mahzur yok.

Ayrıntılar geliyor…