Cumhurbaşkanı Erdoğan konuşuyor

Leyla

Global Mod
Global Mod
Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Haliç Kongre Merkezi’nde düzenlenen “Vefatının 6. Yıl Dönümünde Hasan Karakaya’yı Anma Programı”nda konuşuyor.

Açıklamadan öne çıkan başlıklar şöyleki:

Bugün, basın dünyamızın mümtaz bir ismini, bir yiğit gazeteciyi anmak üzere buradayız. Hasan Karakaya kardeşimizi ebedi aleme uğurlayalı tam 6 yıl oldu. Hasan Karakaya kardeşimiz kaleminin önemli manada silahşörüydü. Vefatının 6. yılında basınımızın bu mert kalemini burada bir kere daha rahmetle yad ediyorum. Rabbim, Hasan kardeşimizden razı olsun. Yerini cennet eylesin.

Dünyada iki kalem var ki beni fazlaca etkilemiştir. Birinci üstad Necip Fazıl Kısakürek, ikincisi de Hasan Karakaya. Bunlar kalemleriyle malum cephelere her vakit kaygı salmışlardır. Lakin korkmamışlardır. Son nefesini Resulü Ekrem efendimizin kentinde vermekle müşerref oldu.

Hasan kardeşimizin de dediği üzere temel sıkıntı; şan-şöhret-makam sahibi olmak değildir. Problem milletimizin ‘Allah Razı Olsun’ duasına layık olmak geri de hayırla yad edilecek bir miras bırakmaktır. Hasan Karakaya’nın 28 Şubat periyodunda verdiği çaba onun yiğitli beratı olarak hepimizin hafızasına kazınmıştır. Hasan Karakaya halkın ve hakkın sesi olmuştur. Linç edilmek değerine milletin pahalarını savunmayı sürdürmüştür.

Değerli kardeşlerim ben sizleri Allah için seviyorum. Rabbim bizleri burada olduğu üzere inşallah habibinin sancağı altında da haşr-u cem eylesin.

Gençler Hasan ağabeyinizi fazlaca düzgün tanıyın. TÜGVA olarak da bunun hakkını dört dörtlük verin.

Hasan Karakaya üç kuruşluk dünya menfaati için zulmü alkışlayanlardan olmamıştır.

Detaylar geliyor…