Cristian Fiél fikirlerinin hızla uygulanması çağrısında bulunuyor

Kemal

New member
Cristian Fiél, Berlin'deki ilk medya etkinliğinde çok vakit geçirdi. İster Benjamin Weber'e biraz daha yakın olsun, ister el sıkışmalı veya tokalaşmadan Hertha BSC logosunun aralarında görülebileceği şekilde biraz daha uzakta olsun, yeni baş antrenör fotoğrafçıların her isteğini yerine getirdi ve neredeyse 30 gün boyunca her soruyu sabırla yanıtladı. dakikalık tanıtım turu. Fiél somut bir hedef belirlemek istemedi ancak yeni Hertha koçunun gelecekteki oyun tarzı hakkında daha fazla fikri var. Salı günü Olimpiyat Parkı sahasında konuşan 44 yaşındaki oyuncu, “Topa sahip olmak, oyunu kontrol etmek ve rakibe kendi yarı sahasında hücum etmek istiyorum” dedi. “Çocuklara fikirlerimi tanıtmak istiyorum. futbol hakkında.”

Cristian Fiél için beş test maçı

Alman-İspanyol oyuncu, oyun kontrolü ve “hücum ve savunma arasında iyi bir denge”nin yanı sıra, oyuncuların sorumluluk alma istekliliğine de güveniyor: “Rakibe ayak uydurabilmek için oyuncuların gayreti gerekiyor. Bu oyuncuların işi. Kaybettiklerinde anında erişime sahip olma sorumluluğu oyuncuların aklına gelmeli.” Selefi Pal Dardai, geçen sezon bazen bu sorumluluk duygusundan ve öğrenme isteğinin eksikliğinden dolayı umutsuzluğa kapılıyordu.

Fiél ise fikirlerinin hızla içselleştirilmesi için tempoyu artırıyor. Yeni teknik direktör, “Maçları kazanmak için fikirleri olabildiğince çabuk ortaya koymalıyız” dedi. Eski profesyonel, önümüzdeki Pazar günü bölgesel lig takımı FSV Bernau'ya karşı oynayacağı ilk test karşılaşmasında (16:00) nasıl olacağına dair bir fikir edinebilir. Dört test daha yapılması planlanıyor.

Sportif direktör Benjamin Weber yeni teknik direktörün fikirlerinden memnun. “Cesurca futbol oynayan birini arıyorduk,” dedi teknik direktörden sadece on bir gün büyük olan yetkili. Geçtiğimiz sezonun ardından, 1. FC Nürnberg'in o zamanki teknik direktörüyle karşılıklı onaya dayalı somut görüşmeler yapıldı. “Hertha'nın bana fırsat verdiğinin netleştiği an, bunu yapmak istediğimi anladım,” dedi Fiél, Berlin'i o zamanki ikinci lig kulübü 1. FC Union Berlin'deki profesyonel günlerinden tanıyordu ve 2001'den 2002'ye kadar 48 maç oynamıştı.

Haris Tabakoviç ve Fabian Reese kalacak mı?

Ne Fiél ne de Weber olası varış veya ayrılışlar hakkında konuşmak istemiyor. Sadece 1 Temmuz'da takıma katılacak olan gol kralı Haris Tabakoviç'in yanı sıra geçen sezon sıklıkla öne çıkan Fabian Reese ve genç yıldız İbrahim Maza da ilgi çekiyor. Deyovaisio Zeefuik adlı oyuncudan bir gün sonra sözleşmesini uzatan Fiél, “Buradakilerle çalışmaktan mutluyum. Futbol çılgınlıktır, her gün bir şeyler olabilir” dedi.

Gol olmamasına rağmen takım yapısı henüz kesinleşmemiş olsa da teknik direktörün gideceği yön belli. “Zirvede rekabet edebilecek takımlardan biri olacak kaliteye sahibiz. Mümkün olduğu kadar başarılı olmak istiyoruz.”