“Çocuklarınızın gelinlikli fotoğrafı var ise silin” diyen İsmailağa hatibi Hüseyin Çevik’ten skandal küfür

celikci

New member
“Çocuklarınızın gelinlikli fotoğrafı var ise silin” diyen İsmailağa hatibi Hüseyin Çevik’ten skandal küfür
Hiranur Vakfı kurucusu Yusuf Ziya Gümüşel’in 6 yaşında kızı H.K.G.’yi 29 yaşındaki Kadir İstekli ile dini nikâhla evlendirmesine ait iddianame kabul edildi. Birinci duruşma 22 Mayıs’ta görülecek.

VİDEO TOPLUMSAL MEDYADA İNFİAL YARATTI

Hukuki süreç devam ederken, internete düşen bir görüntü ise büyük infial yarattı. Cinsel istismar skandalıyla ilgili değerlendirmelerde bulunan İsmailağa Cemaati hatiplerinden Hüseyin Çevik’in görüntüde kullandığı sözler yeni bir tartışmanın fitilini ateşleyecek cinsten.

“NOKTA NOKTA ÇOCUĞUNU ANLADINIZ SİZ”

Çevik şu tabirleri kullandı; “6 yaşında çocuk, icazet törenindeki şeyle fotoğraf çektiriyor, “6 yaşında gelin oldu”. Bununla alakalı epeyce hoş bir kelam gördüm orası nokta noktalı da, orayı da söyleyeceğim, fakat nokta noktalı söyleyeceğim. Diyor ki; Sakın çocuklarınıza küçükken gelinlik giydirip fotoğraf çektirmeyin, yarın bir gün nokta nokta çocukları kızınızı gelin zanneder, ne hoş bir kelam değil mi? Nokta nokta çocuğunu anladınız siz. Bunlar haramın ortasında boğulmuşlar.

“HAK İLE BATILININ SAVAŞI KIYAMETE KADAR SÜRECEK”

Youtube’a bir baktım trendlere, bu iftira haberleri iki üç tane trende girmiş izlenmesi de epey düşük, bizim bu haberin palavra olduğuna dair görüntümüz 200 bine yaklaştı trendlerde yok, bir baktım başka iftira haberi 100 bin izlenmiş trendlerde. Her taraftan İslam’a akın var. Durmadı, durmayacaklar. Hak ile batılının savaşı kıyamete kadar sürecek, tarafımızı yeterli seçelim. Bak ben o görüntüyü çektiğim vakit o fotoğraflar çıkmamıştı, hani o aile ile röportaj yapıldı ya ben ondan habersizken o görüntüyü çektim, dedim ki ortada bir şey yok kimseye iftira atmayın.”

NE OLMUŞTU?

senelerca evlendirildiği şahıs tarafınca cinsel istismara uğradığını ve 14 yaşında doğum yaptığını belirten İsmailağa Cemaatine bağlı Hiranur Vakfı’nın kurucusu Yusuf Ziya Gümüşel’in kızı H.K.G, ailesinden ve kocasından şikayetçi olmuştu. Bugün 24 yaşında olan genç hanımın, 6 yaşında gelinlikli fotoğrafları da ortaya çıkmıştı. Olayla ilgili savcılık tarafınca hazırlanan iddianamede, üç sanığın en az 27’şer yıl mahpusla cezalandırılmaları talep edildi. Ayrıyeten savcı, H.K.G’nin eşi Kadir İstekli için cinsel atak cürmünden da ceza istedi. Baba Yusuf Ziya Gümüşel, anne Fatma Gümüşel ve İstekli şu an tutuksuz yargılanıyor.