CHP’li Eren Erdem’den İmamoğlu’na salvo: Masanın nizamını bozarsan neticelerina katlanırsın

Leyla

Global Mod
Global Mod
İBB Lideri Ekrem İmamoğlu’nun cumhurbaşkanlığı adaylığı tartışmalarına CHP’li Eren Fazilet sert reaksiyon gösterdi. Fazilet TELE1’de katıldığı Türkiye’nin Geleceği isimli programda İmamoğlu’nun altılı masanın sistemini bozduğunu belirtti.

‘BEDELİNİ ÖDERSİN’

CHP’li Eren Fazilet, İmamoğlu’na yönelik, “Eğer bir anket şirketi anket yapsa ve dese ki Eren Fazilet yüzde altmış çıkıyor. Beş dakika ortasında çabucak açıklama yaparım. Masanın sistemi bozulmasın. Masanın nizamı bozulur ve yarın benden dolayı oluşabilecek arızaların bedeli ağır olur benim için. ötürüsıyla benim derhal bunu reddetmem gerekir. Bunun maliyetini ödeyemem. Zira masanın doğal rotasında ve seyrinde ben bir tartışmaya sebep oluyorsam yarın bunun bedeli bana ağır olur. Bu maliyetten kaçınma ismine derhal çıkar ‘Benim önderim adaydır, ben de onun gerisindeyim. Nereden çıkarıyorsunuz kardeşim. Ben işimin başındayım’ diye açıklama yaparım. Ancak bu yapılmıyorsa bu biçimde da bunun maliyetine katlanırsınız” sözlerini kullandı.