TFF'den aşılı seyirci önerisi

celikci

New member
TFF'den aşılı seyirci önerisi
Türkiye Futbol Federasyonu Başkanı Nihat Özdemir, Ekonomi Muhabirleri Derneği Yönetim Kurulu ile bir araya geldi. Özdemir, futbol karşılaşmalarını mart ayından itibaren seyircili oynatmayı planladıklarını kaydetti:

- Biz maçlara seyircili devam etmek istiyoruz, hedefimiz bu. Ben diyorum ki aşılanma yüksek sayılara çıkarsa biz de yüzde 30-35 seyirci kapasitesiyle çıkarız stadyumlara. Bir madde getiririz ''stadyumlara gelenler aşılı olmak zorundadır'' deriz. Aşılama yüksek rakamlara ulaşırsa Mart 15’e kadar seyircili ama genel seyircinin aşılı olmasını şart koşarız. Biz seyirciyi katmak istiyoruz. Her şey devlete bağlı, Sağlık Bakanlığı var, Bilim Kurulu var. Ama bizim Pandemi Kurulu’na baktıracağız olur mu olmaz mı diye. Sağlık Bakanlığı’ndan görüş alacağız, gerekli izinleri alabilirsek bir düzen, intizam içinde maçları seyircili oynatmak istiyoruz.

Fenerbahçe, dünyaca ünlü yıldız Mesut Özil için imza töreni düzenledi. 32 yaşındaki futbolcu, törende 3,5 yıllık sözleşmeye imza attı.

Türk asıllı Alman oyuncunun imza törenine basın mensuplarından rekor sayıda katılım geldi. 150'ye yakın yerli ve yabancı gazeteci imza törenine katıldı. Ayrıca toplantı 30 kamerayla takip edildi.

Türkiye Futbol Federasyonu tarafından düzenlenen Süper Kupa'da geçen yılın şampiyonu Medipol Başakşehir ile Türkiye Kupası'nın son sahibi Trabzonspor karşılaştı. Süper Kupa maçı, Atatürk Olimpiyat Stadı'nda oynandı. 1966'dan beri farklı isimlerle düzenlenen ve son ismi Süper Kupa olan organizasyonda 47. kazananı belirleyecek karşılaşmayı hakem Yaşar Kemal Uğurlu yönetti.