Veyis Ateş, 10 milyon euro argümanını yalanladı, İsmail Saymaz ses kaydını dinledim diyerek karşı çıktı

celikci

New member
Veyis Ateş, 10 milyon euro argümanını yalanladı, İsmail Saymaz ses kaydını dinledim diyerek karşı çıktı
Hakkında karapara aklama soruşturması bulunan Sezgin Baran Korkmaz için Ankara’da arabuluculuk yaptığı tez edilen sunucu Veyis Ateş açıklamalarda bulunuyor.

Halk TV’de İsmail Saymaz‘ın sorularını yanıtlayan Veyis Ateş, Sezgin Baran Korkmaz ile Temmuz 2020’de Bodrum’da bir arkadaşının teknesinde tatildeyken tanıştığını söylemiş oldu. Paramount Otel’ Cihan Ekşioğlu’nun davetlisi olarak gittiğini ve burada Korkmaz ile tanıştığını söylemiş oldu.

Programda İsmail Saymaz’ın soruları ve Veyis Ateş’in verdiği karşılıklar şu biçimde:

İsmail Saymaz: Sezgin Baran Korkmaz’la ne vakitten beri tanışıyorsun?

Veyis Ateş:
Geçtiğimiz temmuzun 20leri ya da 30larından tanıyorum meşhur otele davetli olarak gittim. O günlerde oraya davetli olarak gitmedim o günlerde aslına bakarsanız bir arkadaşım teknesinde tatildeydim

“ARKADAŞLARIMIN TEKNESİ”

İsmail Saymaz: O tekne senin değil miydi?

Veyis Ateş:
O tekneye bindikten, yani İstanbul’a döndükten daha sonra orada çekildiğim bir fotoğrafı attım. Bir arkadaşım yorum yaptı. Bizim ortamızda geçen diyalogdan daha sonra bugünlerde benim bir teknem olduğu… benim hiç bir vakit bir teknem olmadı, arkadaşlarımın teknesi.

“CİHAN EKŞİOĞLU BENİ DAVET ETTİ”

İsmail Saymaz: Paramount Otel’de kimin konuğuydun?

Veyis Ateş:
Paramount Otel’e 2015’den beri arkadaşım olan Cihan Ekşioğlu beni davet etti. Ben Cihan Ekşioğlu’nun davetlisi olarak gittim. Bir kez gittim hayatımda iki gün kaldım, para ödemedim. Davetli olarak gittim. Bu ve gibisi davetlere, konferanslara aslına bakarsanız gittim. Daha lükslerini de gördük, kaldık. Daha lükslerine davet edildik. Bir konut davetlisi olarak gittik. Kaldığım sabahın sonraki günü kahvaltı yaparken birisi kahvaltı sofrasında kalktı yanıma geldi. ‘Merhaba ben Sezgin Baran Korkmaz’ dedi. Tanışma bir. Bu temmuz dediysem eylül, ekim üzere olabilir. İstanbul Beylerbeyi’nde bir balıkçının kapısında ikinci sefer tanıştık. Biz arkadaşlarımla kendi Instagram hesabımda goygoy yapıyoruz. Yarından itibaren bakılsın bugüne kadar benim bir teknem olmuş mu? İş adamı bir arkadaşımla onun teknesinde bir fotoğrafım var onu da linç ettiler. Pazartesi gününden itibaren teknem, villam, boğazda villam var mı, ben kendim soruşturulmasını isteyeceğim. Ailemde, yakın arkadaşlarımda, benim üzerimden bir servet çoğalması var mı buyursunlar araştırsınlar.

“BEN ARAMADIM O BENİ ARADI”

Kasım olabilir aralık olabilir ne vakit yurtdışına çıktığını hatırlamıyorum. Yurtdışına çıktıktan bir ya da iki hafta daha sonra bir ortak tanıdığımız dedi ki ‘Sezgin Baran Korkmaz yurtharicinde biliyorsun başına gelenleri’ dedim ki ‘bilmiyorum’. ‘Seni aramak istiyor’ dedi, ‘arasın’ dedim. ‘Ben epey mağdur edildim’ dedi. 5 Ocak olamaz ondan daha öncedir. Ben aramadım o aradı beni. ‘Senden ricam, Sayın İçişleri Bakanı beni yanlış anlıyor, ben şu biçimde mağdur edildim bu bildirisi iletir misin?’ dedi. ‘Ben bugün yarın Ankara’ya gidebilirim gittiğimde iletirim’ dedim. Bundan 2 ya da 3 gün daha sonra sayın bakana dedim ki ‘Bu SBK diye birisi var beni aradı’ dedim. ‘Açmasaydın’ keşke dedi. ‘Bana bu biçimde bu biçimde şeyler söylemiş oldu’ dedim. ‘Bunların hiç biri gerçek değil onun hakkındaki argümanlar fazlaca daha türlü şayet bu biçimde düşünüyorsa Türkiye’de yargı var gelsin teslim olsun…’

“BEN YARDIMCI OLMAYA ÇALIŞTIM”

Saymaz: Sen bir gazetecisin. İki sefer tanıştığın biri senden bir bakana bunu iletmeni istiyor niye kabul ettin bunu?

Ateş:
Bunu kabul etmemin niçini, çoluğum çocuğum Türkiye’de ben burada mağdur oldum, yalnız kaldım, yanlış anlaşıldım… Bana ulaşıyor. Şu bakanlıkta, bu bakanlıkta atamalarda telefonlar geliyormuş ya bana… Çoluğum çocuğum var insanların bu cins düştüğü durumlarda aradıklarında ben yardımcı olmaya çalışırım. Her arayanın değil.

“niçin ARANDIĞIMI BİLMİYORUM”

Saymaz: Kara paradan aranan bir adamı niye bakana iletiyorsun

Ateş:
Neyden arandığını bilmiyorum. bu biçimde bir mağduriyetini iletiyor bana. Ben de sayın bakana iletiyorum. O beni arıyor daha sonra diyorum bu biçimde bu biçimde senin anlattığın üzere değil.

“HATAYA DÜŞTÜM”

Saymaz: SBK diyor ki benim avukatımı bulmuş avukatım üzerinden ısrarla bana ulaşmaya çalışıyor

Veyis Ateş:
Büyük harflerle bir sefer daha söylüyorum ki ‘Ben onu aramadım’. Ben SBK ile ömrümde iki sefer karşılaşmış adamım. Ortak arkadaşımız diyor ki bana ‘Bu adam mağdur edildi bu bildirisini iletir misin?’ Üstümde Habertürk üzere bir kurumun ismi vardı. Artık yok. Bundan artık arındım. bu biçimde bir gaflet, dalaletten dolayı bütün seyircilerimden özür diliyorum. 2006’dan beri haber anlatan bir insan olarak bu biçimde bir yanlış, yanlışa düştüm.

“ONUN İLETİSİNİ İLETTİM”

İsmail Saymaz: Yanlıştan kastın ne?

Veyis Ateş:
O telefona yanıt vermek ve gidip bakana söylemek. Bakan bana ‘Keşke açmasaydın’ dedi. Biz sayın bakana onun bildirisini ilettim. daha sonrasında asla bir temasımız olmamış. Ortadan bir ya da iki hafta ya da bir aylık bir vakit geçti tekrar arandım. ‘Abi fazlaca güç durumdayım’ dedi. Sen koskocaman SBK’sın kocaman avukat ordun yok mu? Abi ne gerekiyorsa yapayım, vereyim. Benim çoluğum çocuğum burada…

“SEVİLAY YILMAN’IN ANLATTIĞI KONUŞMA BANA İLİŞKİN DEĞİL”

İsmail Saymaz: Sevilay Yılman’ın yazdığı konuşma sana ilişkin değil mi?

Veyis Ateş:
Anlatacağım. Sevilay Yılman’ın anlattığı konuşma bana ilişkin değil. Bu konuşma 7 Ocakta mı yapılıyor? Ben 10 milyon avro istemişim değil mi? Santajda, tehditte bulunmuşum. Bu vakte kadar neredeyiz? 16 Mayıs tarihinde ben bir televizyon programında SBK bana bir bildiri atmış. Bildiri da Emre Uslu’nun attığı bir tweet.

İsmail Saymaz: Lobilerden, kliklerden bahsetti dedin. Bu kaç tarihindeki konuşma?

Veyis Ateş:
Emre Uslu bir tweet atıyor. Veysi Ateş, SBK’dan 10 milyon TL koparmış bunu da İbrahim Kalın ile paylaşmış. Yayın bitti bu tweeti ve SBK’nın aramasını gördüm. Aradım, “Abi bu FETÖ’cülerin Allah belasını versin. Sen bana yardımcı olmaya çalıştın, görüyor musun neler oluyor?” dedi.

10 MİLYON EURO ARGÜMANI

İsmail Saymaz: 10 milyon avronun geçtiği bir diyalog yok mu?

Veyis Ateş:
bu biçimde bir talep ortamızda geçmedi. 10 milyon euro istedim.

Saymaz: niye istedin?

Veyis Ateş:
Diyelim istedim, 10 milyon avro bana geldi ya. 10 milyon euro kaç para yapar? Bunu nereye saklayabilirim. İstemedim diyorum.

İsmail Saymaz: Klikler ve lobilerin geçtiği konuşma.. Ne oldu o konuşmada?

Veyis Ateş:
İçişleri Bakanı bu adam gelecek teslim olacak diyor ya. Bu adam bana bu ülkede lobiler, klikler var diyor ya.. Bundan ne anlarsın?