Ünlü muharririn hayatını platonik aşığı kabusa çevirdi: O denli bir şey yapacağım ki televizyonlar seni konuşacak

celikci

New member
Ünlü muharririn hayatını platonik aşığı kabusa çevirdi: O denli bir şey yapacağım ki televizyonlar seni konuşacak
Ünlü müellif Ece Ergönenç, kendisine 5 yıldır platonik aşk besleyen sapık takipçisi Hamza Ş. tarafınca tehdit ediliyor. Hamza Ş., muharrir ile daha evvelinde evli olduğunu lakin kendisinin onu hatırlamadığını öne sürerek çabucak her gün toplumsal medya üzerinden bildiri atıyor.

Sabah’ın haberine bakılırsa Ergönenç’in şikâyeti üzerine giden mahkeme kararlarının akabinde sapık takipçi belgede yer alan bilgilerden Ergönenç’in konutunun adresini de öğrendi. Bu defa takip daha yakından olmaya başladı.

“KENDİSİNİN ADEM BENİM HAVVA OLDUĞUMU SÖYLÜYOR”

hayatının her evresinin olumsuz etkilendiğini, dehşetten sokağa çıkamaz olduğunu söyleyen Ece Ergönenç yaşadıklarını anlattı: “5 yıldır peşimde. Tekraren şikayet ettim, uzaklaştırma sonucu aldırdım. Korkuyorum. Samuray kılıçlı katil üzere olağandışı kelamları var. Kendisinin Adem, benim Havva olduğumu, iki çocuğumun kendisinden olduğunu lakin benim bunu hatırlamadığımı öne sürüyor.

“HATIRLAMAM İÇİN ÖLMEM GEREKTİĞİNİ ANLATIYOR”

Hatta üçüncü bir çocuğumuzun daha olduğunu söylüyor. Bunları hatırlamam için benim ölmem gerektiğini söylüyor. Meskenimi biliyor, çocuklarımın okulunu biliyor. Çok korkuyorum. Bana ve çocuklarıma ziyan vermesinden korkuyorum. Yetkililere sesleniyorum; yalvarırım beni bu adamdan kurtarın.”

“İKİ OĞLUMUN DA KENDİSİNDEN OLDUĞUNU SÖYLÜYOR”

Yaşadığı koru dolu kuvvetli süreci anlatan Ergönenç şöyleki devam etti: “Ben artık ne yapacağımı bilmiyorum. Onlarca defa şikayet ettim. Bildirilerini çıkarıp polise götürdüm. Hakkında uzaklaştırma sonucu aldırdım. Adresime çiçek gönderdi. O da yetmez üzere konutumun yakınlarından fotoğraflar atıp durdu. En vahimi da şizofreni olması. Benim kendisi ile bir alaka yaşadığımı lakin benim hatırlamadığımı öne sürüyor. O denli ki iki oğlumun da kendisinden olduğunu söylüyor.

“AKIL HASTANESİNE YATMASI LAZIM”

Bana sana o denli bir şey yapacağım ki bütün televizyonlar seni konuşacak, seni herkes tanıyacak diyor. Seni ışık vücuduna kavuşturacağım diyor. Resmen beni öldürmekle tehdit ediyor. Bu öbür ne demek olabilir. Birinci başlarda bu bildirilerin tehdit olmadığını da söylemiş oldu polisler ancak son birkaç yıldır artık kale alıyorlar uzaklaştırma veriyorlar lakin bir daha bir tahlil değil. Bu adamın isimli akıl hastanesine yatması lazım. Ben ömrümün tamamını emniyetten müdafaa sonucunı uzatarak yaşamak istemiyorum”

Son Dakika Haberleri