Taşa yazılan istismara jet iddianame! Ayrıntılar tüyler ürpertti, işte sanık için istenen ceza

celikci

New member
Taşa yazılan istismara jet iddianame! Ayrıntılar tüyler ürpertti, işte sanık için istenen ceza
Kepez ilçesi Osman Yüksel Fedai Caddesi’ndeki yeşil alanda bulunan, üzerinde “Yaşım 12, tecavüz edildim, adım A. Hala tecavüz ediliyorum. Lütfen yardım edin” yazan taşın toplumsal medyada paylaşılması üzerine polis harekete geçti.

TABİRİ ALINDI, KUŞKULU ANINDA YAKALANDI

Kepez İlçe Emniyet Müdürlüğü grupları, yazıyı yazan kişinin, Mehmet Akif Ersoy Mahallesi’nde ailesiyle yaşayan A.K. isimli kız çocuğu olduğunu belirledi. Çocuk İzlem Merkezi’nde psikolog eşliğinde sözüne başvurulan A.K.’nin, uzun müddettir komşuları Hüseyin E.’nin cinsel istismarına uğradığı ortaya çıktı. Hüseyin E.’nin bir süre evvel Adana‘ya taşındığı, vakit zaman kente gelerek A.K.’ye cinsel istismarı sürdürdüğü belirlendi. Kepez İlçe Emniyet Müdürlüğü gruplarının ilişkiye geçtiği Adana Vilayet Emniyet Müdürlüğü grupları, kuşkulu Hüseyin E.’nin adresini belirleyip, yakaladı. Nöbetçi sulh ceza hakimliğine sevk edilen Hüseyin E. tutuklandı.

BAKANLIK DEVREYE GİRDİ

A.K. ise Çocuk İzlem Merkezi’ndeki tabirinin akabinde annesine teslim edildi. Olayın kamuoyuna yansıması daha sonrası A.K.’nin ailesine ulaşan Aile ve Toplumsal Hizmetler Bakanlığı uzmanları, küçük kızın yıllardır uğrağı fizikî ve ruhsal travmayı atlatması için çalışma başlattı.

İSTİSMAR 5 YAŞINDAYKEN BAŞLAMIŞ

Antalya Cumhuriyet Başsavcılığı tarafınca 1 günde hazırlanan iddianame, Antalya 1’inci Ağır Ceza Mahkemesi’nce kabul edildi. Hüseyin E.’nin mağdurun ailesi ile mağdur okula başlamadan evvel 5 yahut 5,5 yaşındayken komşuluk yaptığı belirtilen iddianamede, lokantada usta olarak çalıştığına vurgu yapıldı. Ailelerin birbirlerinin konutuna gidip geldikleri belirtilen iddianamede, “Şüpheli mağdura karşı birinci hareketini 5 yahut 5,5 yaşındayken gerçekleştirdi. Kuşkulu, ‘cinsel istismar’ hareketini bir daha mağdurun beyanlarına bakılırsa farklı tarihlerde tekraren gerçekleştirdiği tabir edilmiştir. Kuşkulu, 2019 yılı Haziran ayında Adana’ya taşınmış, en son bu yılın nisan ayında Antalya’ya gelerek çocuğa karşı istismarına devam etmiştir” denildi.

CİNSEL ATAK BULGUSU GÖRÜLMEDİ

Mağdur çocuğun, 13 Haziran’da arkadaşı ile parkta oynarken taşa yazarak yardım istediğinde olayın ortaya çıktığına vurgu yapılan iddianamede, yapılan sıhhat muayenesinde, cinsel hücum bulgusunun görülmediğine dikkat çekildi. Savcı ayrıyeten 12 yaşından küçük olan mağdura yönelik istismarın ‘nitelikli’ olduğunu belirterek, sanığın cezalandırılmasını istedi. 25 yıla kadar mahpusu istenen Hüseyin E. ise suçlamaları kabul etmeyip, kendisine iftira atıldığını argüman etti. Sanığın yargılanmasına ilerleyen günlerde başlanacak.

Kaynak: Demirören Haber Ajansı / Süleyman Ekin