Tanju Özcan, HDP’liler tarafınca tehdit edildiğini deklare etti

Leyla

Global Mod
Global Mod
Bolu Belediyesi’nde çalışan paklık çalışanı Mahire Yentür’ün, HDP Eski Eş Genel Lideri Selahattin Demirtaş’ın fotoğrafını paylaştığı savıyla işten çıkarıldığı ileri sürüldü. Bolu Belediye Lideri Tanju Özcan ise “sonucun kesin ve geri dönülemez” olduğuna dair bir açıklama yaptı. Özcan’ın bu açıklaması daha sonrasında kimi HDP’li vekiller, Özcan’a reaksiyon gösterdi.

“HEM BELEDİYELERİ ALIN, tıpkı zamandaMİRTAŞ’I SEVENLERİ İŞTEN ATIN”

O yansıların birincisi, HDP 25. 26. periyot Mardin ve Batman Milletvekili Mehmet Ali Aslan’dan geldi. Aslan, “Mahire Yentür, Bolu Belediyesi paklık işçisi bir Kürt hanımı. Demirtaş’ın fotoğrafını paylaştı diye işten atıldı. Lider Tanju Özcan, ‘sonucumız kesin ve geri dönülemez’ dedi. Hem Selahattin Demirtaş yardımıyla belediyeleri alın, birebir zamandamirtaş’ı sevenleri işten atın şaşırmadık.” dedi.

“İŞTEN ÇIKARTILMAKLA KALINMADI, TOPLUMSAL DIŞLAMA DA YAŞADI”

daha sonrasında HDP Kocaeli Milletvekili Ömer Faruk Gergerlioğlu, bir paylaşım yaptı. Gergerlioğlu, “Mahire Yentür, bir paklık emekçisi. Kürt vatandaş. Bolu Belediyesi’nden çıkarıldı. Hatası mu? Selahattin Demirtaş’ın fotoğrafını paylaşmak!!! İşten çıkartılmakla kalınmadı, toplumsal dışlama da yaşadı! Yanıt vermek isteyene kulağımız açıktır.” sözlerini kullandı.

“SÜREKLİ SİYASET YAPTIĞI İÇİN İŞİNE SON VERİLDİ”

Tanju Özcan da, bu açıklamaların akabinde Gergerlioğlu üzerinden tüm HDP’lilere resti çekti. Özcan, “Bana ırkçı, faşist diyenler şunu âlâ bilsinler. Kürtler bu milletin asli ögesidir. Artık şunu hepiniz öğrenin; Kürtler sizin istediğiniz istikamete çekebileceğiniz, daima ucuz siyasetinize alet edebileceğiniz bir küme değil, bu ülkenin asli ögesidir. Bana iftiralar atan ayrılıkçı, kimlik milliyetçileri, kelamda milletvekilleri… Asla hedefinize ulaşamayacaksınız. Bahsi geçen işçi Selahattin Demirtaş fotoğrafı paylaştığı için değil; hizmet kurumunda iş yerine daima siyaset yaptığı için işine son verildi…” dedi.

‘TEHDİTLER ALIYORUM’

CHP’li Tanju Özcan, son olarak tehditler aldığını duyurdu. HDP Genel Merkezi resmi Twitter hesabını etiketleyen Özcan, “HDP’li birtakım vekillerin provokasyonuyla epeyce sayıda haddini bilmez bölücünün tehdidine maruz kalıyorum. Eyy Kandilin kiralıkları; Tanju Özcan’ın rastgele bir kuldan korkacağını mı sanıyorsunuz!!!” diye yazdı.