Sözcü’nün ‘Bir aileye siyasi tercihinden dolayı yardım verilmedi’ haberine valilikten yalanlama

Leyla

Global Mod
Global Mod
CHP’nin yayın organlarından Sözcü’nün bir haberi daha palavra çıktı. Sözcü’nün “Elektriği Kesilen Aile: Hakkımızı Helal Etmiyoruz” başlığıyla yayınladığı, ‘bir aileye siyasi tercihinden dolayı yardım verilmediği’ savının yer aldığı haber yalanlandı.

MANİSA VALİLİĞİ YALANLADI

Manisa Valiliği, siyasi görüşü niçiniyle yardım alamadığını ve elektriğinin kesildiğini öne süren aileye, bugüne kadar yaptığı 18 müracaatta yardımda bulunulduğunu, ayrıyeten aylık 188 lira elektrik ve yıllık kömür takviyesi verildiğini bildirdi. Valilik, bir internet sitesinde yer alan “Elektriği Kesilen Aile: Hakkımızı Helal Etmiyoruz” başlıklı haberle ilgili açıklama yaptı. Açıklamada, şu tabirlere yer verildi: “Kendisine siyasi tercihi niçiniyle yardım verilmediği argümanına istinaden Yunusemre Toplumsal Yardımlaşma ve Dayanışma Vakfı tarafınca yapılan araştırmada, kelam konusu haberde ismi geçen vatandaşımızın çalışabilir durumda olması ve inşaatlarda vakit zaman sigortalı çalışması durumları da göz önüne alınarak, Yunusemre Toplumsal Yardımlaşma ve Dayanışma Vakfına birinci müracaat yaptığı tarihten itibaren, müracaatlarından 18’i kabul edilerek kendisine yardım verilmiştir.

“HER AY ELEKTRİK DAYANAĞI VERİLMEKTEDİR”

Bu yardımlar haricinde kendisine her ay 188 lira elektrik tüketim takviyesi verilmektedir. Yıllık kömür yardımlarından da faydalandırılmaktadır.”