Özel Olimpiyat sporcuları için kostüm provası

Kemal

New member
Ev
Berlin
Özel Olimpiyat sporcuları için kostüm provası

Berlin’deki Özel Olimpiyatlar Dünya Oyunları’ndaki Alman yarışmacılar, Almanya’daki altı yerde kostümlü provalarını tamamladı.

ARŞİV – 19 Haziran 2022, Berlin: Katılımcılar, An der Alten Försterei stadyumunda 2022 Özel Olimpiyatlar Ulusal Oyunları’nın açılış törenini takip ediyor.Christoph Soeder/dpa

Berlin’deki Özel Olimpiyatlar Dünya Oyunları’ndaki Alman oyuncuların çoğu, hafta boyunca kostümlü provalarını tamamladı. Almanya’da altı lokasyonda, sporcular kurslarını antrenman üniteleri ve hafta boyunca rahat akşamlar ile tasarladılar. Alman takımındaki 415 sporcunun yarısından fazlası son hazırlık kurslarını yapıyor.

Zihinsel ve çoklu engelliler için Dünya Oyunları, Almanya’da ilk kez 17-25 Haziran tarihleri arasında Almanya’nın başkentinde gerçekleştirilecek. 26 spor dalında 194 ülkeden yaklaşık 7.000 katılımcıyla Dünya Oyunları, 1972 Olimpiyat Oyunlarından bu yana Almanya’daki en büyük çoklu spor etkinliğidir.

Futbol takımları, Cumartesi günü Herzogenaurach’taki eğitim kampında ikinci lig futbol kulübü 1. FC Nürnberg’den önemli ziyaretçileri ağırladı. Önceki gün 1. FC Magdeburg ile 2-2 berabere kaldığı maçta iki gol atan Nürnberg’in forvet oyuncusu Felix Lohkemper, “Burada gerçekten iyi oyuncular var” dedi, “Berlin’de kesinlikle başarılı olacaklar”.

Herzogenaurach’taki kostümlü prova, Alman milli futbol takımı, basketbol takımları ve plaj voleybolu takımları sahada hazırladıkları için futbol takımları için özel bir motivasyon oldu. “Bu karşılaşmaları oluşturmak, sporcularımız için katılım. Bu aynı zamanda Dünya Oyunlarında bizim için bir hedef. Özel Olimpiyatlar Almanya İletişim Direktörü Jan Neubert, “Takımımız burada kesinlikle çok sayıda yeni taraftar kazandı” dedi.

bilgi kutusu resmi