Konutuna gittiği bayanı kendisiyle bir arada olmayınca döverek öldüren şahsın ses kaydı ortaya çıktı! Kızını arayıp cinayeti itiraf etmiş

celikci

New member
Konutuna gittiği bayanı kendisiyle bir arada olmayınca döverek öldüren şahsın ses kaydı ortaya çıktı! Kızını arayıp cinayeti itiraf etmiş
Sarıyer‘de geçen yıl konutunda tartıştığı hanımı darbederek öldürdüğü teziyle tutuklanan sanık hakkında müebbet mahpus ve 14 yıla kadar mahpus cezası istemiyle dava açıldı. İstanbul Cumhuriyet Başsavcılığınca hazırlanan iddianamede, 26 Temmuz 2021 akşam saatlerinde polis ihbar çizgisini arayan maktul Fatma Keke’nin (53) “Evde kilitli kaldım, yanımdaki erkek beni zorla tutuyor” formunda ihbarda bulunduğu lakin takımlarca yapılan incelemede ihbarın yapıldığı adresin bulunamadığı kaydedildi.

”KENDİNİ ORADAN ORAYA VURDU” DEDİ, DARBEDEREK ÖLDÜRDÜĞÜ ORTAYA ÇIKTI

Keke’nin ihbarından saatler daha sonra sanık Özer Ağaoğlu’nun (47) polisi arayıp “Kız arkadaşımla hengame ettik, şu an uyanmıyor ölmüş olabilir. Ağzı yüzü kan ortasında. Kendini oradan oraya vurdu” diyerek ihbarda bulunduğu söz edilen iddianamede, ihbar üzerine polis gruplarının belirtilen denetime gittiği lakin kapının açılmadığı anlatıldı.

İddianamede, çilingir tarafınca kapının açılacağı esnada sanığın boşanma basamağındaki eşinin de polisi arayarak kendisini arayan eşinin bir hanımı darbederek öldürdüğünü söylemiş olduği aktarıldı.

KIZINI ARAYIP CİNAYETİ İTİRAF ETMİŞ: DÖVDÜM ÖLDÜ

Sanık Özer Ağaoğlu’nun eşinin kendisine hakaretlerde bulunduğu için davet kaydedici bir uygulama kullandığına işaret edilen iddianamede, sanığın eşini aradığında telefonu açan kızıyla yaptığı görüşmenin ses kayıtlarına yer verildi. İddianamede, sanığın bu toplantıda “Çok makûs bir şey yaptım. Cinayet işledim. Dövdüm öldü, bayan nefes almıyor, yaklaşık iki saattir uyandıramadım. Annen getirdi bu hale.” dediği açıklandı.

KENDİSİYLE BİRLİKTE OLMADIĞI İÇİN ÖLDÜRMÜŞ

Tabirine yer verilen sanık Özer Ağaoğlu da olay günü arkadaşlarıyla alkol aldığını ve ölen Fatma Keke’nin arkadaşları tarafınca yanlarına çağrıldığını ileri sürdü. çabucak sonrasında birlikte meskene gittikleri maktulün birlikte olmak istediğini lakin kendisinin bunu reddettiğini öne süren sanık, bunda ısrar eden maktul Fatma Keke’ye tokat attığını tabir etti.

KAYINPEDERİNİN MESKENİNİN ALT KATINDA SAKLANDI

Yere düşen maktulden epey ağır kan aktığını, kendisine gelmesi için bir süre beklediğini anlatan sanık Ağaoğlu, maktulün hareketsiz kalması üzerine polisi arayarak ihbarda bulunduğunu akabinde da eşyalarını alarak kayınpederinin meskeninin alt katına saklanmaya gittiğini belirtti.

Ağaoğlu’nun “kasten öldürme” ve “kişiyi hürriyetinden mahrum kılma” kabahatlerinden müebbet ile 4 yıldan 14 yıla kadar mahpusla cezalandırılması talep edilen iddianame, gönderildiği İstanbul 40. Ağır Ceza Mahkemesince kabul edildi.

AA / İrem Demir – 3. Sayfa