Hulki Cevizoğlu’ndan Kemal Kılıçdaroğlu’na ‘fatura’ reaksiyonu: Bilerek ‘Çile çekiyorum’ havası veriyor

Leyla

Global Mod
Global Mod
CHP Genel Lideri Kemal Kılıçdaroğlu, üç aylık elektrik faturalarını ödemeyerek provokasyona girişmişti. Yönetmelik gereği, faturasını yatırmayan Kılıçdaroğlu’nun tedarik şirketince oturduğu meskenin elektriği kesilmişti.

Kılıçdaroğlu geçen hafta yaşanan gelişmeyi, “Eşimden az evvel haber geldi, bugün elektriğimizi kesmişler” diyerek duyurmuştu.

CHP önderi, bugün, meskeninin elektrik faturasını ösöylemiş olduğini duyurmuştu.

HULKİ CEVİZOĞLU’NDAN KILIÇDAROĞLU’NA: VERDİĞİ SAYILAR PALAVRA

Gazeteci Hulki Cevizoğlu, CNN Türk canlı yayınında, Kılıçdaroğlu’nun ‘fatura ödememe‘ provokasyonuna değindi.

Birinci palavrası Kılıçdaroğlu’nun dediğini vurgulayan Cevizoğlu, “Verdiği sayılar palavra. Elektriğin kesik olmaması farklı mevzu. Koskoca ana muhalefet başkanının söylemiş olduği sayı palavra ise üzerinde durmak lazım.” diye konuştu.

Kılıçdaroğlu’na yansısını “Kardeşim sen iktidar olursan ne yapacaksın ona söyle” diyerek sürdüren Cevizoğlu, “Halk için ne yapacaksın onu söyle? Elektriği parasız mı vereceksin. Sen kendi belediyelerinde yapmıyor musun? Bir palavra tutturmuş karşısındakini suçlamaya çalışıyor.” dedi.

Kemal Kılıçdaroğlu’na suçlama siyasetinin olduğunu söyleyen Cevizoğlu, “Kemal Bey’de bir asetizm var, çilecilik var. ‘Çile çekiyorum’ havası veriyor. ‘Vatandaş sıkıntı çekiyor ben de onu çekiyorum.’ diyor. Bak bir kez bu suça teşvik etmek bu. Param olduğu biçimde ödemiyorum ne demek ya? Açıkça suça teşvik bu. Siyasi partiler kanununa bile girer. Kendileri partilerinde bir cümleyi söyleyenleri kapı dışına koyan genel liderler her türlü şeyi yapıyor.” tabirlerini kullandı.