HDP vilayet binasını basıp Deniz Poyraz’ı öldüren saldırganın çantasından bıçak ve bir ölçü para çıktı

celikci

New member
HDP vilayet binasını basıp Deniz Poyraz’ı öldüren saldırganın çantasından bıçak ve bir ölçü para çıktı
Konak ilçesinde, HDP İzmir Vilayet Başkanlığının bulunduğu binaya O.G. isimli bir kişi, dün saat 11.05 sıralarında silahla girdi. O.G.’nin içeriye girmesinin akabinde binadan silah sesleri geldi. Olay yerine epey sayıda polis takımı sevk edilirken bölgede geniş çaplı güvenlik tedbiri alındı. Yapılan incelemelerde saldırganın, içeride bulunan parti çalışanı Deniz Poyraz’ı öldürdüğü belirlendi.

“BİR ŞAHSA ATEŞ ETTİM”

O.G.’nin taarruz daha sonrası HDP Vilayet Başkanlığı önünde gözaltına alındığı birinci anlarda ise polisle hayatış olduğu diyalog kameralara yansıdı. Polisin ne iş yaptığı ve ismini sorması üzerine O.G., “Kemalpaşa’da çalışıyordum, istifa ettim. Kimseye ziyan vermedim, bir bireye ateş ettim” dediği görülüyor. Şüphelinin, polisle girdiği birinci diyalog sırasında sergilediği rahat halleri ise dikkatlerden kaçmadı.

“PKK’DAN NEFRET ETTİĞİM İÇİN BU TÜRLÜ BİR ŞEY YAPTIM”

Sözü alınmak üzere emniyete gdolayılen O.G.’nin (27), terör örgütü PKK’dan nefret ettiği nedeni öne sürülerek bu olayı gerçekleştirdiğini söylemiş olduği öğrenildi. O.G.’nin, “Hiç kimseyi tanımıyorum. kimselerle de bir ilişki kurmadım. Terör örgütü PKK’dan nefret ettiğim için bu biçimde bir şey yapmak istedim. Bina etrafına birkaç defa keşif için gittim. Binaya girdim ve rastgele ateş ettim. Akabinde da teslim oldum” dediği öğrenildi.

GÜVENLİK TEDBİRLERİ GECE UZUNLUĞU SÜRDÜ

Öldürülen parti çalışanı Poyraz’ın cenazesi otopsi yapılmak üzere İzmir İsimli Tıp Kurumu morguna kaldırıldı. İzmir polisi ise olayın gerçekleştiği HDP Vilayet Örgütü etrafında ağır güvenlik tedbiri alarak bekleyişini gece boyunca da sürdürdü.

TUTUKLANDI

Emniyetteki süreçleri tamamlanan O.G., sabah saatlerinde adliyeye sevk edildi. O.G. Çıkarıldığı mahkemece tutuklanarak cezaevine gönderildi. Ayrıyeten saldırganı vilayet binası önüne getiren taksi şoförünün de emniyette sözünün alındığı öğrenildi.

ÇANTADAN BIÇAK VE PARA ÇIKTI

Öte yandan akınla ilgili yeni bir ayrıntı ortaya çıktı. Kuşkulu Onur Gencer’in binanın bulunduğu yere taksiyle geldiği esnada elinde taşıdığı çanta içerisinde bıçak ve bir ölçü para olduğu öğrenildi. Gencer’in silahlı saldırıyı Amerikan üretimi olan Ruger marka 9 mm tabanca ile gerçekleştirdiği, şarjör içerisinde bulunan 10 mermiyi de bina içerisinde ateşlediği tespit edildi.

SİLAHLI POZLARI DİKKAT ÇEKTİ

HDP binasında silahlı akın düzenleyen ve bir kişiyi öldüren O.G.’nin elinde silahla toplumsal medyada paylaştığı pozlar dikkat çekerken, saldırganın temaslarının her tarafıyla araştırıldığı öğrenildi. Emniyet, olayla ilgili fazlaca taraflı araştırmasını sürdürüyor.

Saldırganın olay olan o paylaşımları:

Kaynak: İhlas Haber Ajansı / Olgun Kızıltepe