HDP İzmir Vilayet Başkanlığı’na atağa siyasilerden sert reaksiyon

celikci

New member
HDP İzmir Vilayet Başkanlığı’na atağa siyasilerden sert reaksiyon
HDP’nin Alsancak Mahallesi, Şair Eşref Bulvarı’ndaki 32 işyerinin bulunduğu iş merkezinin ikinci katında yer alan Vilayet Başkanlığı’na bugün saat 11.05 sıralarında elinde silahla giren şahıs, rastgele ateş açmaya başladı. Bu sırada, annesinin yerine partide çay dağıtmaya geldiği öğrenilen Deniz Poyraz kurşunların amacı olarak ömrünü kaybetti.

SİYASİLERDEN KINAMA GELDİ

KILIÇDAROĞLU: HALKIMIZ BU KERE YUTMAZ

CHP önderi Kemal Kılıçdaroğlu, toplumsal medya hesabından yaptığı açıklamada, saldırıyı lanetlediğini belirterek, “HDP İzmir vilayet binasına yapılan saldırıyı lanetliyorum. hayatını kaybeden Deniz Poyraz’a Allah’tan rahmet, ailesine başsağlığı diliyorum. Bu senaryoyu daha evvel yaşadık, bu defa halkımız yutmaz. Uyarıyorum, kimse bu provokasyonlardan medet ummasın!” dedi.

BİNALİ YILDIRIM: BÜYÜK ISTIRAP DUYUYORUM

AK Parti Genel Başkanvekili Binali Yıldırım, yaptığı açıklamada, “HDP İzmir vilayet binasındaki saldırıyı kınıyorum. bu biçimde bir taarruzun huzurun ve demokrasinin kalbi İzmir’imizde yaşanmasından büyük bir keder duyuyorum. Hücumda ömrünü kaybeden Deniz Poyraz’a Allah’tan rahmet, ailesine başsağlığı diliyorum” dedi.

ÖMER ÇELİK: PROVAKASYONLARA FIRSAT VERİLMEYECEK

AK Parti Sözcüsü Ömer Çelik, olayla ilgili açıklamasında, “İzmir’de HDP Vilayet binasında gerçekleşen saldırıyı ve cinayeti lanetliyoruz. Türkiye, huzur ve güvenliğini bozmaya çalışan provokasyonlara asla fırsat vermeyecektir. Güvenlik güçlerimiz ve yargı teşkilatı hadiseyi tüm boyutlarıyla açığa çıkaracaktır” dedi.

AKŞENER: AKILLARINI BAŞLARINA ALSINLAR

DÜZGÜN Parti Genel Lideri Meral Akşener de saldırıyı kınayarak, “yaşamını kaybeden Deniz Poyraz’a Allah’tan rahmet, ailesine ve sevenlerine başsağlığı diliyorum. Bulanık suda balık avlama hevesinde olanlar akıllarını başlarına alsınlar” dedi.

BABACAN: ŞİDDET İKLİMİ ÖNLENMELİ

Demokrasi ve Atılım (DEVA) Partisi Genel Lideri Ali Babacan da “HDP İzmir vilayet binasına düzenlenen saldırıyı şiddetle kınıyorum. Hücumda katledilen Deniz Poyraz’a Allah’tan rahmet, ailesine baş sıhhati diliyorum. Mevcut siyasal şiddet iklimini önlemek, siyasi partilerin ve siyasetçilerin güvenliğini sağlamak hükümetin sorumluluğundadır” açıklamasında bulundu.

DAVUTOĞLU: ÖNLEM ALINMALI

Saldırıyı kınayan Gelecek Partisi Genel Lideri Ahmet Davutoğlu ise, “Öldürülen Deniz Poyraz’a Allah’tan rahmet, ailesine başsağlığı dilerim. Şiddet kaybetmeye mahkûmdur. İktidar siyasete terör gölgesi düşmemesi için ivedilikle önlem almalıdır” dedi.

KARAMOLLAOĞLU: OLAY AYDINLATILMALI

Saadet Partisi Genel Lideri Temel Karamollaoğlu, “HDP İzmir vilayet binasına yapılan silahlı saldırıyı şiddetle kınıyor, yaşanan can kaybı niçiniyle başsağlığı diliyorum. Olay tüm taraflarıyla aydınlatılmalı, faillere gerekli ceza verilmeli; başta politikler olmak üzere herkes şiddeti besleyecek telaffuz ve davranışlardan vazgeçmelidir” diye konuştu.

MANSUR YAVAŞ: PROVAKASYONLARA GEÇİT VERMEYELİM

Ankara Büyükşehir Belediye Lideri Mansur Yavaş, “İzmir’de HDP Vilayet Başkanlığı’na yönelik taarruzda ömrünü kaybeden Deniz Poyraz’a Allah’tan rahmet diliyorum. Hukuk devletine ve devlet geleneğimize alışılmamış, müsamaha kültürümüze uzak olan bu şiddet iklimine ve yapılan provokasyonlara asla geçit vermeyelim” dedi.

ÖZKOÇ: MÜSAADE VERMEYECEĞİZ

CHP Küme Başkanvekili Engin Özkoç ise, “HDP İzmir vilayet binasına yapılan saldırıyı kınıyorum. ömrünü kaybeden Deniz Poyraz’a Allah’tan rahmet, ailesine başsağlığı diliyorum. Düşen iktidarlarını iç karışıklıkla kurtarmak isteyenlere asla müsaade vermeyeceğiz! Demokrasi kazanacak!” sözlerini kullandı.