Fatih Altaylı’dan Veyis Ateş’le ilgili ses getirecek sav: Sezgin Baran Korkmaz beni aradı, ‘Elimde bant kaydı var’ dedi

celikci

New member
Fatih Altaylı’dan Veyis Ateş’le ilgili ses getirecek sav: Sezgin Baran Korkmaz beni aradı, ‘Elimde bant kaydı var’ dedi
Habertürk müellifi ve televizyon programcısı Fatih Altaylı, Sedat Peker‘in tezleri daha sonrasında müsaadeye ayrılan ve sessiz kalan Habertürk TV spikeri Veyis Ateş hakkında çarpıcı bir argümanda bulundu.

“KRİMİNAL NİTELİKTE SUÇLAMALAR”

Cürüm örgütü başkanı Sedat Peker, Veyis Ateş’in kara para aklama suçlaması daha sonrasında yurtdışına kaçan SBK Holding İdare Yönetim Konseyi Lideri Sezgin Baran Korkmaz‘ın otelinde fiyatsız kaldığını sav etmişti. Fatih Altaylı, Habertürk’teki yazısında Sezgin Baran Korkmaz’ın Veyis Ateş’le ilgili olarak kendisini aradığını belirterek, “Tehdit, şantaj tezleri. 10 milyon euroluk talepler, bir grup ismine aracılıklar. Kriminal nitelikte suçlamalar” tabirini kullandı.

“ELİNDE TEZLERİ İSPATLAYACAK BİR SES KAYDININ BULUNDUĞUNU DA SÖYLEDİ”

Sezgin Baran Korkmaz’ın savlarını Habertürk idaresine ilettiğini kaydeden Altaylı, “Kendisinden son bir kere bu savlara karşılık vermesini isteyeceklerdir muhtemelen. Veyis Ateş’in de bu argümanlara verecek bir karşılığı var mı bilemem!” dedi.

Korkmaz’ın Veyis Ateş’le ilgili savlarını kanıtlayabilecek bir bant kaydına da sahip olduğunu kendisine aktardığını belirten Altaylı’nın kaleme aldığı yazı şöyle;

“Bir erkek sesi.

“Fatih Beyefendi âlâ günler dilerim. Ben Sezgin Baran Korkmaz, numaranızı bir gazeteciden aldım” dedi.

“Fatih Beyefendi bugünkü yazınızı okudum ve davetinize cevap olarak arıyorum” dedi.

“Size kirli bir gazeteciyi anlatacağım. Zira ben hayatımda bu biçimde utanç verici, bu biçimde rezil bir tehdit görmedim” dedi.

“Veyis Ateş isimli gazeteci beni 7 Ocak günü aradı” diye başladı.

Gerisi utanç vericiydi.

Tehdit, şantaj tezleri. 10 milyon euroluk talepler, bir grup ismine aracılıklar.

Kriminal nitelikte suçlamalar.

Akıl alır üzere değildi.

Bu suçlamalar ile bir gazetecinin isminin yan yana gelmesi bile aklımın hafsalamın almayacağı bir durumdu.

Dahası Baran Korkmaz elinde tüm bu argümanlarını kanıtlayabilecek bir bant kaydı olduğunu ve bunu ablası üzere sevdiği bir gazeteciye daha evvel dinlettiğini de sav ediyordu.

Korkmaz’a tanıdığı onca gazeteci varken bunu niçin hiç tanışıklığı olmayan benimle paylaştığını sordum.

İstediği bireye bunu yazdırabileceğini ancak benim davetime cevap verdiğini söylemiş oldu.

Enteresan bir cevaptı.

Sezgin Baran Korkmaz’ın Veyis Ateş’le ilgili argümanlarını Habertürk idaresi ile de paylaştım.

Kendisinden son bir kere bu argümanlara cevap vermesini isteyeceklerdir muhtemelen.

Veyis Ateş’in de bu savlara verecek bir karşılığı var mı bilemem!

Keşke birinci gün çıkıp, “Bunlar külliyen yalandır” diyebilseydi.”

Keşke hem kendisinin tıpkı vakitte kendisine güvenenlerin onurunu koruyabilseydi.”