CHP’de süreksiz olarak üyelikten çıkarılan Tanju Özcan’dan birinci açıklama

Leyla

Global Mod
Global Mod
CHP Yüksek Disiplin Konseyi, CHP’li Bolu Belediye Lideri Tanju Özcan hakkında ‘1 yıl süreksiz üyelikten çıkarma’ cezasının verilmesine oy birliği ile karar verdi. sonucun akabinde açıklama yapan Tanju Özcan, “Karar türel değil siyasi” görüşünü savunarak “Et tırnaktan ayrılmaz” dedi.

tv100’de konuşan Özcan cumhurbaşkanı adaylığı konusunda ise, “Tarihin bana bir görev yüklediğini düşünürsem aday olmaktan geri durmam. 100 bin imzayı toplayıp aday olmayı düşünürüm” sözlerini kullandı.

“HDP KÜRTLERİN PARTİSİ FALAN DEĞİL”

Özcan, “HDP Kürtlerin partisi falan değil. HDP Kürt vatandaşlarımızın asıl problemlerine hiç değinmiyor. Kandil’in sözcülüğünü yapmaya devam ediyor. HDP’ye bu manada fazlaca fazla yaklaşılmasının hakikat olmadığını düşünüyorum.” sözlerini kullandı.

“GÜRSEL BEYEFENDİ BENİM PARTİLİLİĞİMİ TEST EDEMEZ”

CHP İstanbul Milletvekili Gürsel Tekin’in “HDP’ye bakanlık verilebilir” kelamlarına Özcan’ın reaksiyon göstermesi daha sonrası Tekin “O şahıs CHP’li değildir, üyeliği askıya alınmıştır” demişti. Bu kelamlar üzerine Özcan “Gürsel Beyefendi benim partililiğimi test edemez, ben de onunkini edemem.” dedi.

Özcan, Gürsel Tekin’in HDP’ye bakanlık kelamı vermesi üzerinden CHP ile HDP ittifakını amaç aldı. Özcan, ‘HDP ile neyin pazarlığını yapıyorsunuz? onların istekleri yalnızca bakanlıkla biter mi sanıyorsunuz?’ dedi.