CHP Genel Lider Yardımcısı’ndan Kılıçdaroğlu’nu yalanlayan Tanju Özcan açıklaması

Leyla

Global Mod
Global Mod
CHP Genel Lideri Kemal Kılıçdaroğlu’nun günlerdir lisana getirdiği “Plan ve programımız hazır. İktidarımızda Suriyeli konuklarımızla helalleşip iki yılda memleketlerine uğurlayacağız” vaadini nasıl gerçekleştireceğini CHP’li Bolu Belediye Lideri Tanju Özcan ortaya çıkardı.

CHP’Lİ LİDERDEN IRKÇI KARAR

Lokal seçimler öncesi ‘Bolu’da Suriyeli görmek istemiyoruz’ diyen, belediye başkanlığını kazandıktan daha sonra birinci ırkçı ‘hizmeti’ni Suriyelilere verilen yemeği keserek yapan CHP’li Özcan, kentte yaşayan yabancı asıllı şahısların su faturası ve katı atık vergisi fiyatlarına 10 kat artırım yapılacağını deklare etti.

“DAHA FAZLASINI YAPACAĞIM”

Bugün yeni bir açıklama daha yapan Özcan, “Tepki alsam da umursamayacağım. Geri adım atmayacağım, fazlasını da yapacağım. Ben dediklerimin arkasındayım” diyerek kelamlarını savundu.

Özcan’ın bu kelamlarına CHP idaresinden yanıt geldi. CHP Lokal İdarelerden Sorumlu Genel Lider Yardımcısı Seyit Torun, Özcan’ın yabancılar ile ilgili görüşlerinin kendisini bağladığına yönelik açıklama yaptı. Torun, Kılıçdaroğlu “Suriyelileri göndereceğiz” tabirini kullanmamış üzere tartışmanın CHP siyasetleriyle zıt olduğu telaffuzunda bulundu.

ÖZCAN DİSİPLİN’E VERİLMEYECEK

Gazete Duvar’ın haberine nazaran Torun, “Bolu Belediye Liderimiz Sayın Tanju Özcan’ın yabancılar ile ilgili görüşleri kendisini bağlamaktadır. Bu mevzunun tartışmaya açılması dahi, parti politikalarımız ile taban tabana zıttır” dedi. Özcan’la ilgili disiplin sürecinin işletilmeyeceği öğrenildi.

ÖZCAN’DAN SEYİT TORUN’A KARŞILIK

Özcan, Torun’la görüştüğünü fakat sonucunın ardında durduğunu belirtti. Özcan, “Düşüncelerimin tamamının ardındayım. Ben daha sonradan Cumhuriyet Halk Partili olanlardan değilim. Birilerine sevecen görünme üzere bir derdim yok” dedi.