BBP Genel Lideri Destici: Akşener HDP’yi PKK’nın yanında konumlandırıyorsa kendi ağzından duymak istiyoruz

Leyla

Global Mod
Global Mod
Büyük Birlik Partisi Genel Lideri Mustafa Destici, YETERLİ Parti Küme Başkanvekili Müsavat Dervişoğlu’nun, “Meral Hanım, HDP’yi PKK’nın yanında konumlandırmaktadır” açıklamalarını Meclis’te düzenlediği basın toplantısında kıymetlendirdi.

“MERAL HANIM’IN KENDİ AĞZINDAN DUYMAK İSTİYORUZ”

Destici, “Meral Hanım şayet HDP’yi PKK’nın yanında konumlandırıyorsa bunu Müsavat Dervişoğlu’ndan değil Meral Hanım’ın kendi ağzından duymak istiyoruz.” tabirlerini kullandı.

Destici kelamlarının devamında, “Bütün milletimiz, bilhassa kendisine oy veren milliyetçi hassasiyeti olan taban, ‘HDP bir siyasi parti değildir, PKK terör örgütünün bir siyasi uzantısıdır, ötürüsıyla bir siyasi parti olmadığı için de kapatılmalıdır’ cümlesini net duymak istiyor.” diye konuştu.

“YEREL SEÇİMLERİ PKK İLE KAZANDILAR”

DÜZGÜN Parti Genel Lideri Meral Akşener’in “Millet İttifakı olarak lokal seçimlerde İstanbul’u, Ankara’yı nasıl kazandıysak, birebir modelle Cumhurbaşkanlığı seçimini de kazanacağız” açıklamasına ait ise Destici, şunları kaydetti:

“Baktığımız vakit mahallî seçimleri HDP ile yani PKK, DHKP-C ile birlikte kazandılar. Şayet cumhurbaşkanlığını da bir daha PKK, HDP, TİKKO, DHKP-C, bütün bunların takviyesiyle kazanmayı planlıyorlarsa bu biçimde ülkeyi nasıl yönetecekler? Siz, PKK’nın takviyesiyle cumhurbaşkanlığını kazanırsanız, bu biçimde orada PKK da olacak demektir. HDP eşittir PKK. Ya da DHKP-C, TİKKO zihniyetinde beşerler olacak demektir. Ya da LGBTİ’lilerin talepleri karşılanacak demektir. Milletimizin asla bunu onaylamayacağını düşünüyorum. Terör örgütü yahut siyasi uzantıları Kürt vatandaşlarının temsilcisi olamaz. Bunu kim söylüyorsa bölücülük yapıyordur. Onlarla kim Türkiye’de lokal idareleri ele geçirdiği üzere Cumhurbaşkanlığı ya da Meclis’te çoğunluğu da ele geçirmeyi dilek ediyorsa, o da açıkça ‘Ben bölücülerle iş birliği yapıyorum, bunu da yasal görüyorum’ der.”