Bağcılar’da mahalleliyi “Erkek olan gelsin” diyerek tehdit eden Suriyelinin birinci ifadesi! Her şeyi reddetti

celikci

New member
Bağcılar’da mahalleliyi “Erkek olan gelsin” diyerek tehdit eden Suriyelinin birinci ifadesi! Her şeyi reddetti
İstanbul Bağcılar’da, 10 Nisan günü saat 17.00 sıralarında Çınar Mahallesi 842’nci Sokak’ta akılalmaz bir olay meydana geldi. Sokaktan geçen bir şoför dükkanın önünde, yol kenarında oturan Suriye asıllı esnaf Hamza Hammamı’yı trafiği engellediği sebebi öne sürülerek uyardı.

“ERKEK OLAN BURAYA GELSİN”

Bunun üzerine şoför ile Suriyeli esnaf içinde tartışma çıktı. Akabinde diğerlerinin da olaya dahil olmasıyla sokakta ortalık karıştı. Bu sırada Hamza Hammamı dükkanından sandalyeyi yeniden çıkararak, “Erkek olan buraya gelsin” diye bağırıp etrafa tehditler savurdu.

“KİMSEYE HAKARET ETMEDİM”

Olayın akabinde gözaltına alındıktan daha sonra Bakırköy Adliyesi’ne sevk edilen Hamza Hammamı’nin savcılıktaki birinci tabiri ortaya çıktı. Suriyeli esnaf tabirinde şunları söylemiş oldu: “Ben 7-8 yıldır Türkiye’de yaşıyorum. Gereğince Türkçe konuşabiliyorum. Hakkımdaki suçlamayı kabul etmiyorum. Ben kimseye hakaret ve tehditte bulunmadım. Kimseyi darp etmedim. Ayrıyeten diğer insanlara karşı yahut Türk halkına karşı kışkırtıcı ve aşağılayıcı kelam ve davranışta bulunmadım.

“ŞAHISLAR BANA SALDIRDI”

Ben yalnızca trafik niçiniyle işyerimin önünde seyir halinde olan aracın devamlı kornaya basması üzerine uyarmak istedim. Lakin uyarmak istediğim araç şoförü ve yakını olduğunu varsayım ettiğim bir kısım şahıslar bana saldırdılar. bu türlü gerginlik yaşandı. sonrasındasında şahıslar araçlarına binip olay yerinden ayrıldılar.

“BEN BİR HATA İŞLEMEDİM”

Ben bu olayın gerginliği ve ayrıyeten Suriye’de bulunan eniştemin kısa müddet evvel vefat etmesi ve bu hadiseden benim yeni haberdar olmam niçiniyle olayın tesiri altındaydım. Ayrıyeten benim arkadaşlarım beni tutarak işyerinin içine sokmaya çalıştılar. Güya ben hata işlemişim ve beni koruyormuş üzere davrandılar. halbuki ben rastgele bir cürüm işlemedim.

“O ANDA GELEN POLİSİ GÖRMEDİM”

Kabahat işlemediğimi ve günahsız olduğumu söz etmek için dışarı çıktım. Burada bağırarak Türk halkına saygılı olduğumu, saygımın, sevgimin sonsuz olduğunu lakin kendimin atağa uğradığımı söz etmek istedim. O anda polis gelmiş lakin ben polisi görmemiştim. Polisi görür görmez aslına bakarsanız oturduğum sandalyeden kalktım. Kimseye saygısızlık yapmadım.

“ARAÇTA BAYAN VE ÇOCUK OLDUĞUNU BİLMİYORDUM”

Hatasızım ayrıyeten bana saldıran şahısların aracında bayan ve çocuk olduğunu bilmiyordum. Engelli bir çocuk olduğunu da daha sonradan öğrendim. Bu niçinle bana saldıran şahıslardan şikayetçi değilim lakin olayın manzaralarını kanalda yayınlayarak farklı bir biçimde haberleştiren televizyon kuruluşundan şikayetçiyim”

HUDUT DIŞI EDİLECEK

Hamza Hammamı’nin “Kasten Yaralama”, “Hakaret”, “Tehdit ve Halkı Kin ve Düşmanlığa Tahrik Etme” hatalarından sözü alındı. Hammamı, tabirinin alınmasının akabinde hudut dışı edilmek üzere emniyete teslim edildi.

Kaynak: Habertürk