AK Parti Sözcüsü Ömer Çelik: Cahit Özkan’ın ‘BAE’ görüşleri parti fikirlerini yansıtmıyor

Leyla

Global Mod
Global Mod
AK Parti Küme Başkanvekili Cahit Özkan, Armağan Çağlayan’ın YouTube kanalına konuk oldu.

Burada gündeme ait soruları yanıtlayan Özkan, ‘BAE’ ile ilgili bir soruya, “Benim şu biçimde bakmam lazım, tahminen de Birleşik Arap Emirlikleri baktı ki Türkiye’ye diz çöktüremiyor, baktı ki Türkiye’nin istiklalini engelleyemiyor, baktı ki Türkiye’ye dayanmadan, Türkiye ile bir arada yürümeden bölgesel ve global manada kendi menfaatlerinin aleyhine kimi şeyler ortaya çıkıyor, bu biçimde Birleşik Arap Emirlikleri -ben bu biçimde okuyorum çünkü- teslim oldu. İşte inançlı güç arzının Türkiye olmadan olamayacağını memleketler arası toplum kabul etti.” dedi.

ÖMER ÇELİK: ÖZKAN’IN KELAMLARI PARTİ FİKİRLERİNİ YANSITMIYOR

Cahit Özkan’ın karşılığının toplumsal medyada gündem olması daha sonrası, AK Parti Genel Lider Yardımcısı ve Parti Sözcüsü Ömer Çelik, bir paylaşımda bulundu.

“PARTİMİZİN GÖRÜŞLERİNİ YANSITMIYOR”

Çelik, Twitter hesabından “Grup Başkanvekilimiz Sn Cahit Özkan’ın Türkiye ile Birleşik Arap Emirlikleri münasebetlerine dair beyanları partimizin görüşlerini yansıtmamaktadır. Türkiye-BAE münasebetleri Cumhurbaşkanımız Sayın Recep Tayyip Erdoğan ve BAE Devlet Lideri Muhammed bin Zayed El Nahyan’ın ortak iradesiyle karşılıklı inanç ve hürmete dayalı olarak ilerlemektedir.” açıklamasını yaptı.